1.5

18 marca, sobotni poranek, słońce i przepiękne wiosenne kwiaty przywitały nas przed kościołem Eben-Ezer w Dzięgielowie. Z wielką radością na Wiosennej Konferencji Kobiet gościłyśmy 167 pań ze Śląska Cieszyńskiego, Górnego Śląska, Małopolski i Republiki Czeskiej. W śpiewie prowadziła nas damska część zespołu “Razem”.

Poranne rozważanie poprowadziła diakon Aleksandra Błahut-Kowalczyk. W pierwszym wykładzie “Hagar – historia, która się powtarza” Kornelia Heczko przybliżyła nam tą biblijną postać. Zadawała też niełatwe pytania, np. “Dokąd idziesz?”, “Skąd przyszłaś?”. Mówiła o braku szacunku, pogmatwanej sytuacji rodzinnej bohaterki, ale przede wszystkim zachęcała do uczenia się biblijnych wersetów, by pamiętać o Bożych obietnicach. Oczywiście mocno też wybrzmiał werset i temat konferencji “Tyś Bóg, który mnie widzi”.

Przed przerwą Ewa Londzin zaprosiła na stoisko księgarni “Warto”, a Marta Mrachacz zareklamowała wydarzenia i akcje Centrum Misji i Ewangelizacji. Podczas przerwy kawowej drożdżówki przygotowane przez zaprzyjaźnioną piekarnię “Beskidzką” zrobiły furorę! Rozmowom nie było końca, więc po upływie czasu nie łatwo było wrócić do drugiej części konferencji, w czasie której świadectwem o relacji i przyjaźni z Bogiem podzieliła się Dobrosława Duś. Barbara Szczuka autorka kolejnego wykładu – “Nadzieja nie zawodzi” – zwróciła uwagę na bardzo ważne rzeczy związane z nadzieją. Mocno zapadło mi w pamięć zdanie: Nadzieja jest tak mocna, jakie jest jej źródło. Zwróciła uwagę, że to źródło to oczywiście relacja z Panem Bogiem. Zostałyśmy też zachęcone, by rozbudzać nadzieję poprzez uwielbianie Boga, modlitwę, poleganie na Bożych obietnicach. Ciekawy dla mnie był nacisk na walkę o nadzieję. Poza tym podczas wykładu wykonałyśmy… kilka ćwiczeń na dotlenienie i rozruszanie ciała i umysłu!

Po konferencji podziękowałyśmy wszystkim mówczyniom, a panie otrzymały zielone baloniki, symbolizujące nadzieję, która nas podnosi. Wielką frajdę miał mój wnuk rozdający paniom prezenty. Dzięki Joannie Kryska mogłyśmy śledzić prezentacje z treścią i zdjęciami, a dzięki Agacie Wierońskiej mogłyśmy wszystko dobrze słyszeć. Na konferencji też było stoisko “Daj dzieciom nadzieję” oferujące gadżety, by pomóc dzieciom poprzez częściowe dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku. Zaprosiłam panie na Jesienną Konferencję Kobiet. Po modlitwie i błogosławieństwie zakończyliśmy spotkanie.

W sumie przy konferencji pracowało 21 wolontariuszy i 7 pracowników CME. Jestem bardzo zadowolona z jej przebiegu i treści oraz osobistych słów, które wypowiadały zaproszone osoby. Za wszystko to jestem Bogu ogromnie wdzięczna.

Mariola Fenger


Nasi partnerzy