Półkolonie z językiem angielskim, współorganizowane przez Centrum Misji i Ewangelizacji, to zajęcia, które amerykańscy wolontariusze prowadzą dla dzieci w Polsce, czyli okazja do zetknięcia się z żywym językiem angielskim, ale nie tylko. Program półkolonii wypełniają zajęcia artystyczne, plastyczne i rekreacyjno-sportowe, w czasie których dzieci doskonalą sprawności językowe i są naturalnie motywowane do nauki języka.

Planowany pobyt Amerykanów w Polsce w 2017 roku:
18–31.07 (najprawdopodobniej na południu Polski)
1–14.08 (najprawdopodobniej na północy Polski)

Przy organizacji półkolonii Centrum Misji i Ewangelizacji współpracuje, od 2009 roku, z Lutheran Church Missouri Synod (LCMS).  Projekt adresowany jest on do wszystkich polskich parafii luterańskich, które są gotowe na zorganizowanie w czasie wakacji półkolonii dla dzieci ze szkół podstawowych. Przyjmując grupę Amerykanów parafia uzyskuje także dodatkową motywację do zaangażowania parafian we własnym środowisku, umożliwiając rozwój ich zdolności i podnoszenia kwalifikacji.

Europejski koordynator z LCMS podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych starał się zachęcić tamtejszych parafian do poświęcenia swojego czasu, umiejętności i pieniędzy na rzecz spędzenia dwóch tygodni wakacji w Polsce. Ilu amerykańskich wolontariuszy przyjedzie to Polski, a więc ile parafii będzie mogło zorganizować Półkolonie z angielskim, korzystając z ich pomocy, powinno wyjaśnić się na początku kwietnia 2017 r.

Kontakt:
Janina Boruta
koordynatorka projektu
tel. 518 68 14 60
janina.boruta@cme.org.pl


Nasi partnerzy