Centrum Misji i Ewangelizacji organizuje konferencje adresowane do kobiet w każdym wieku. Ich celem jest rozwój osobisty i duchowy. Na konferencjach poruszamy tematy istotne  dla kobiet, na przykład, dotyczące związków, emocji, straty, komunikacji w rodzinach, priorytetów, wartości. Każdej konferencji towarzyszy wspólny śpiew, poczęstunek; jest czas na rozmowy i zapoznanie się z najnowszą ofertą księgarni „Warto”.

Jesienna Konferencja dla Kobiet, Dzięgielów, listopad 2017
chevron-right chevron-left

Dodatkowe informacje

Jesienna Konferencja dla Kobiet 2017. Relacja

Konferencja odbyła się w kościele Eben-Ezer w Dzięgielowie (11.11.2017).
Organizatorzy: Parafia ewangelicka w Dzięgielowie i Centrum Misji i Ewangelizacji oraz diecezja katowicka Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Kościół wypełnił się tak, że dostawiane były krzesła. Jaka radość w sercu, że kobiety tak licznie przybyły z Górnego Śląska, ze Śląska Cieszyńskiego i z zagranicy, bo z Czech i Słowacji. Śpiew poprowadziła grupa „Dla Pana” z Dzięgielowa. Przywitała nas gospodyni, pastorowa Ewa Londzin.

Pierwszy wykład „Odnowa w Bogu” poprowadziła diakon Aleksandra Błahut-Kowalczyk. Bardzo ciekawe spostrzeżenia na temat życia z Bogiem postaci biblijnych, trudnych wyborów i ich dbania o relację z Bogiem. Uczestnicy spotkania mogli usłyszeć o heroizmie Nehemiasza, Rut i przede wszystkim Noemi, ale też o nowotestamentowej Samarytance.
Bóg daje człowiekowi życie, oddech, bo choć i współczesne kobiety noszą nierozwiązywalne problemy i przeszłość, to możemy złożyć je w ręce Boga a On może ciężar naszych doświadczeń wziąć na swoje barki. A ja wyciągnęłam wniosek: ja – kobieta w drodze, mogę codziennie stawać przed Bogiem i odnawiać się, składać trudności w Jego ramiona i lekka kroczyć obok Niego przez życie. Jaka radość i ulga.

Później miałyśmy krótką przerwę na pyszne ciastko z zaprzyjaźnionej piekarni i dobrą mocną kawę. Panie były bardzo zdyscyplinowane bo już o godz. 12.00 mogłyśmy rozpocząć drugą część, z moim wykładem, który zatytułowałam „Codziennie od nowa”. Skupiłam się na tym by codziennie dbać o Ducha, duszę i ciało. Zadałam sobie pytania: Kim jestem?, Co mnie określa? Starałam się zachęcić słuchaczy do pielęgnowania duszy, uważając na to co oglądamy, czego słuchamy, co mówimy i … w jakiej atmosferze przebywamy, bo to wszystko ma wpływ na stan naszej duszy. Oczywiście także mówiłam o dbaniu o ciało skoro jest świątynią Dycha Świętego. Najtrudniejsza część dotyczyła zmiany nawyków, ale i to z pomocą Pana Boga jest możliwe.

Po wykładzie podzieliłyśmy się na grupy, by dać możliwość uczestniczkom podzielenia się swoimi spostrzeżeniami, uwagami czy własnymi doświadczeniami. Spotkało się to z różnym przyjęciem, część kobiet nie wzięła już udziału w tym punkcie programu. Ok. godz. 13.30 zespół poprowadził nas w pieśni „Niech strzeże nas Bóg”, a modlitwą i błogosławieństwem na zakończenie usłużył nam ks. Marek Londzin.

Panie mogły wziąć sobie serce z wersetem przewodnim tego roku wraz z zapachem, przypominającym, że nasze szczere modlitwy są miłą wonnością dla Pana. Zaprosiłyśmy też panie na następną konferencję zaplanowaną na 24 marca 2018 roku.

A osobiście byłam bardzo zadowolona z konferencji, choć bardzo zmęczona.

Mariola Fenger

 

 

 


Nasi partnerzy