1.5

Centrum Misji i Ewangelizacji organizuje konferencje adresowane do kobiet w każdym wieku. Ich celem jest rozwój osobisty i duchowy. Na konferencjach poruszamy tematy istotne  dla kobiet, na przykład, dotyczące związków, emocji, straty, komunikacji w rodzinach, priorytetów, wartości. Każdej konferencji towarzyszy wspólny śpiew, poczęstunek; jest czas na rozmowy i zapoznanie się z najnowszą ofertą księgarni “Warto”.

 

Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota. Objawienie Jana 21,6b

Wiosenna konferencja dla kobiet
pt. “Czego pragniesz?”
24 marca 2018 roku
od godz.10.00 do 13.00
Dzięgielów
Kościół ewangelicki, ul. ks. Kulisza 66
WSTĘP WOLNY

W programie: wykłady Lidii Żur i diak. Pawła Gumperta Obst; wspólny śpiew, rozmowy, kawa; możliwość zakupów na stoisku księgarni „Warto”.

Organizatorzy: Centrum Misji i Ewangelizacji i parafia ewangelicka w Dzięgielowie

 

Jesienna konferencja dla kobiet, Dzięgielów, listopad 2017
chevron-right chevron-left

Dodatkowe informacje

Jesienna konferencja dla kobiet 2017. Relacja

Konferencja odbyła się w kościele Eben-Ezer w Dzięgielowie (11.11.2017).
Organizatorzy: Parafia ewangelicka w Dzięgielowie i Centrum Misji i Ewangelizacji oraz diecezja katowicka Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Kościół wypełnił się tak, że dostawiane były krzesła. Jaka radość w sercu, że kobiety tak licznie przybyły z Górnego Śląska, ze Śląska Cieszyńskiego i z zagranicy, bo z Czech i Słowacji. Śpiew poprowadziła grupa “Dla Pana” z Dzięgielowa. Przywitała nas gospodyni, pastorowa Ewa Londzin.

Pierwszy wykład “Odnowa w Bogu” poprowadziła diakon Aleksandra Błahut-Kowalczyk. Bardzo ciekawe spostrzeżenia na temat życia z Bogiem postaci biblijnych, trudnych wyborów i ich dbania o relację z Bogiem. Uczestnicy spotkania mogli usłyszeć o heroizmie Nehemiasza, Rut i przede wszystkim Noemi, ale też o nowotestamentowej Samarytance.
Bóg daje człowiekowi życie, oddech, bo choć i współczesne kobiety noszą nierozwiązywalne problemy i przeszłość, to możemy złożyć je w ręce Boga a On może ciężar naszych doświadczeń wziąć na swoje barki. A ja wyciągnęłam wniosek: ja – kobieta w drodze, mogę codziennie stawać przed Bogiem i odnawiać się, składać trudności w Jego ramiona i lekka kroczyć obok Niego przez życie. Jaka radość i ulga.

Później miałyśmy krótką przerwę na pyszne ciastko z zaprzyjaźnionej piekarni i dobrą mocną kawę. Panie były bardzo zdyscyplinowane bo już o godz. 12.00 mogłyśmy rozpocząć drugą część, z moim wykładem, który zatytułowałam “Codziennie od nowa”. Skupiłam się na tym by codziennie dbać o Ducha, duszę i ciało. Zadałam sobie pytania: Kim jestem?, Co mnie określa? Starałam się zachęcić słuchaczy do pielęgnowania duszy, uważając na to co oglądamy, czego słuchamy, co mówimy i … w jakiej atmosferze przebywamy, bo to wszystko ma wpływ na stan naszej duszy. Oczywiście także mówiłam o dbaniu o ciało skoro jest świątynią Dycha Świętego. Najtrudniejsza część dotyczyła zmiany nawyków, ale i to z pomocą Pana Boga jest możliwe.

Po wykładzie podzieliłyśmy się na grupy, by dać możliwość uczestniczkom podzielenia się swoimi spostrzeżeniami, uwagami czy własnymi doświadczeniami. Spotkało się to z różnym przyjęciem, część kobiet nie wzięła już udziału w tym punkcie programu. Ok. godz. 13.30 zespół poprowadził nas w pieśni “Niech strzeże nas Bóg”, a modlitwą i błogosławieństwem na zakończenie usłużył nam ks. Marek Londzin.

Panie mogły wziąć sobie serce z wersetem przewodnim tego roku wraz z zapachem, przypominającym, że nasze szczere modlitwy są miłą wonnością dla Pana. Zaprosiłyśmy też panie na następną konferencję zaplanowaną na 24 marca 2018 roku.

A osobiście byłam bardzo zadowolona z konferencji, choć bardzo zmęczona.

Mariola Fenger

 

 

 


Nasi partnerzy