Grupa Pedagogów Ulicy

UNO

List do Dzieciątka

Wyobraź sobie, że dostajesz list od nieznanego dziecka. Wiesz jednak, że opiekują się nim nasi streetworkerzy czyli pedagodzy, zajmujący się dziećmi, dla których ulica, podwórko są niestety stałym miejscem spędzania czasu. A jednak właśnie list, który otrzymujesz od takiego dziecka sprawia, że Ty też możesz coś zmienić w jego życiu! W tych listach Jarek, Mariusz, Kuba, Julka, Marysia, czy Ania piszą o swoich marzeniach… Piszą do „Dzieciątka”, bo tak na Górnym Śląsku nazywa się małego Jezusa, przynoszącego prezenty na Wigilię, ale to Ty możesz spełnić te dziecięce marzenia!

Jeśli chcesz, jak Dzieciątko przynosić dary i radość – wypełnij formularz zgłoszeniowy.

W razie jakichkolwiek pytań pisz/dzwoń do Grupy Pedagogów Ulicy UNO

W 2020 r. wymarzony, świąteczny prezent otrzymało 121 dzieci! Zgłoszenia nadesłały osoby indywidualne, całe rodziny, grupy szkolne, studenckie, pracownicze, parafialne. Prezenty trafiły do dzieci z programu Grupa Mocy, Szkoła Mobilna oraz do rodzeństw naszych podopiecznych, czyli rodzin, które są obecnie w najtrudniejszej sytuacji.
Bardzo dziękujemy!

W 2021 roku też chcemy spełniać dziecięce marzenia. Pomożesz nam?

Możesz również dodatkowo wesprzeć akcję finansowo wpłacając pieniądze bezpośrednio na konto z dopiskiem LIST DO DZIECIĄTKA lub klikając wybraną kwotę „cegiełki” w formularzu zgłoszeniowym. Nie jest to obowiązkowe, więc jeśli chcesz przygotować prezent bez dodatkowych opłat – jak najbardziej możesz to zrobić. 

NOWOŚĆ!
W 2020 roku po raz pierwszy mogłeś w formularzu wybrać opcję „cegiełka – prezent dla streetworkera”. Dzięki Waszym wpłatom udało nam się przeszkolić 3 streetworkerów! Także i w tym roku możesz przyczynić się do tego, byśmy pracowali jeszcze lepiej! Jeśli wybierzesz ten wariant i wpłacisz „cegiełkę” to otrzymasz list napisany przez pedagogów. O co proszą streetworkerzy? O możliwość rozwoju zawodowego. Jesteś ciekawy? Chcesz wiedzieć więcej? Zrób prezent streetworkerom!

List do Dzieciątka 2021 – zasady
Terminarz akcji 2021
Żeby Wigilia była z darem..
.
Idea akcji
Dlaczego prezent dla streetworkera?