Grupa Pedagogów Ulicy

UNO

List do Dzieciątka

Wyobraź sobie, że dostajesz list od nieznajomego dziecka. Wiesz jednak, że opiekują się nim nasi streetworkerzy, czyli pedagodzy pracujący z dziećmi, dla których ulica i podwórko są niestety stałym miejscem spędzania czasu. I właśnie taki list sprawia, że Ty też możesz coś zmienić w życiu tego dziecka. W tych listach Jarek, Mariusz, Kuba, Julka, Marysia czy Ania piszą o swoich marzeniach. Piszą do „Dzieciątka”, bo tak na Górnym Śląsku nazywa się małego Jezusa przynoszącego prezenty na Wigilię, ale to Ty możesz spełnić te dziecięce marzenia!

Jeśli chcesz, jak Dzieciątko przynosić dary i radość – wypełnij ten formularz zgłoszeniowy.

W razie jakichkolwiek pytań pisz lub dzwoń do nas: uno@cme.org.pl, 538 30 69 06.

W 2022 roku świąteczne prezent otrzymało 56 dzieci! Zgłoszenia nadesłały osoby prywatne, całe rodziny, grupy szkolne, studenckie, pracownicze i parafialne. Prezenty trafiły do dzieci z programu UnosMocni program Pedagogiki Podwórkowej dla dzieci z bytomskich dzielnic Bobrek, Karb, Łagoewniki; czyli rodzin, które są obecnie w najtrudniejszej sytuacji. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom! W 2023 roku też chcemy spełniać dziecięce marzenia. Czy możesz nam w tym pomóc?

Możesz również wesprzeć akcję finansowo, wpłacając pieniądze bezpośrednio na konto z dopiskiem LIST DO DZIECIĄTKA lub klikając wybraną kwotę „cegiełki” w formularzu zgłoszeniowym. Nie jest to obowiązkowe, więc jeśli chcesz przygotować prezent bez dodatkowych opłat – jak najbardziej możesz to zrobić.

Zrób prezent streetworkerom!
W 2020 roku po raz pierwszy w formularzu można było wybrać opcję „Cegiełka – prezent dla streetworkera”. Dzięki Waszym wpłatom udało nam się przeszkolić 6 streetworkerów: 3 w 2020 roku oraz 3 w 2021, w 2022 roku całą kadrę. Także i w tym roku możesz przyczynić się do tego, byśmy pracowali jeszcze lepiej! Jeśli wybierzesz ten wariant i wpłacisz „cegiełkę”, to otrzymasz list napisany przez pedagogów. O co proszą streetworkerzy? O możliwość rozwoju zawodowego. Jesteś ciekawy? Chcesz wiedzieć więcej? Zrób prezent streetworkerom!