1.5

W Egipcie w szpitalu w Asuanie (południowy Egipt) jako pielęgniarka pracuje nasza wysłanniczka Anna Pinkas. Szpital prowadzony jest przez Wspólnotę Ewangeliczną Bliski Wschód, która przekazuje biblijną nowinę o Bożej miłości ludziom posługującym się językiem arabskim. Ośrodek odpowiada na medyczne potrzeby ludzi, pochodzących głównie z biednych i najbiedniejszych klas społecznych, pomaga im całościowo – troszcząc się o ich ducha i ciało, bez względu na wyznanie czy pochodzenie.

Dodatkowe informacje

Wspieraj tę misję

Misja Anny Pinkas jest wspierana przez Centrum Misji i Ewangelizacji, a także za jego pośrednictwem przez osoby indywidualne. Ty także możesz wspierać ją!

  • modląc się o Annę Pinkas i jej pracę w Egipcie (Ania regularnie przesyła listy modlitewne)
  • modląc się o szpital, jego personel i pacjentów oraz kolejne powołania z Polski,
  • przedstawiając projekt “Szpital w Asuanie” w swoim zborze, parafii, grupie, wspólnocie
  • angażując się w służbę w szpitalu, jeśli tylko masz odpowiednie przygotowanie (potrzebne są pielęgniarki, rehabilitanci, nauczyciele)
  • wspierając finansowo pobyt Anny Pinkas w Egipcie poprzez konto: Bank Spółdzielczy w Cieszynie 66 8113 0007 2001 0003 9909 0002 (w tytule przelewu proszę wpisać „darowizna – Ania”)
  • wspierając finansowo współpracę CME na rzecz prowadzenia szpitalu w Asuanie poprzez konto: Bank Spółdzielczy w Cieszynie 66 8113 0007 2001 0003 9909 0002
    (w tytule przelewu proszę wpisać „darowizna – Asuan”)

Nasza wysłanniczka

Anna Pinkas pochodzi z Wisły. Jest absolwentką Akademii Medycznej w Katowicach, wieloletnią wolontariuszką Centrum Misji i Ewangelizacji, jego pracownikiem, a od października 2015 r. pracuje w chrześcijańskim szpitalu w Asuanie.

Przygotowania Anny Pinkas do służby w szpitalu w Egipcie trwały wiele lat.  Ma za sobą m.in.: kilkumiesięczną praktykę w Wielkiej Brytanii w ReachAcross (organizacji pracującej wśród imigrantów) połączoną z nauką języka angielskiego; szkolenie w siedzibie EMO w Niemczech oraz dwukrotny wyjazd orientacyjny do szpitala w Asuanie. Od września 2014 do maja 2015 r. przebywała w Kairze, gdzie intensywnie uczyła się języka arabskiego. We wrześniu 2015 r. Ania przeprowadziła się do Asuanu, gdzie znajduje się szpital, w którym pracuje.

Chrześcijański szpital w Asuanie

Szpital w Asuanie został ufundowany w 1913 roku przez chrześcijan z Niemiec. Obecnie ośrodek prowadzi Wspólnota Ewangeliczna Bliski Wschód (Evangeliumsgemeinschaft Mittlerer Osten – EMO). Szpital oferuje pomoc medyczną na wysokim poziomie i jest znany w całym Egipcie. Obecnie szpitalem zarządzają Egipcjanie, ale nadal otrzymuje on wsparcie personalne i finansowe z Niemiec. Szpital odpowiada na medyczne potrzeby ludzi, którzy pochodzą głównie z biednych i najbiedniejszych klas społecznych, pomaga im całościowo, troszcząc się o ich ducha i ciało, bez względu na wyznanie czy pochodzenie.

Wspólnota Ewangeliczna Bliski Wschód to międzynarodowa i międzywyznaniowa organizacja, która chce przekazywać biblijną nowinę o Bożej miłości ludziom posługującym się językiem arabskim. Czyni to zarówno za pomocą słów, jak i czynów. Działa w Egipcie, Sudanie, Erytrei, północnej Afryce, a także w Europie pośród arabskojęzycznych.

Materiały prasowe

Blog Afrykański świat

Ania pisze regularnie i bardzo ciekawie! Motywuje do modlitwy, do wdzięczności i zaufania Paniu Bogu poprzez analizę sytuacji, w których sama się znalazła. Kultura, w której obecnie żyje i pracuje jest często dla Polaków zaskakująca, ale i bardzo ciekawa.
Bądź na bieżąco!

Kontakt

anna.pinkas@cme.org.pl
skype: ania-pinkas

cme@cme.org.pl
tel. 33 852 97 81

Zapisz się do mojej listy mailingowej / Subscribe to our mailing list

* indicates requiredNewsletter


Nasi partnerzy