Grupa Pedagogów Ulicy

UNO

Festiwal Zabawy

Festiwal Zabawy to 3 dni zupełnie darmowych atrakcji dla dzieci z bytomskich podwórek. 3 dni w każdej dzielnicy, w której aktualnie pracujemy a także tam, gdzie pracowaliśmy w ubiegłych latach. W praktyce wychodzi nam zawsze ok 10 lipcowych dni całkowicie wypełnionych warsztatami, konkursami, animacjami. Jest sport, plastyka, ekologia i recykling, turnieje gier, planszówki, zawody, spektakle, duże i mniejsze atrakcje. Każdego roku na dany temat. Byli już Indianie, był cyrk, mieliśmy też festiwale ogólnozabawowe. Dla każdego coś wspaniałego. Jest to czas kiedy dzieci odkrywają swoje talenty, rozwijają zainteresowania – bezpiecznie i ciekawie spędzają czas – spotykamy te dzieci na co dzień i wiemy, że często jest to dla nich jedyna atrakcja w ciągu wakacji i że czekają na nią cały rok. A
czeka naprawdę sporo dzieci: każdego dnia nasz Festiwal Zabawy odwiedza nawet 300 młodych ludzi.

Mamy dla kogo. Robimy! Bo…

… nasze Festiwale wspierają integrację lokalnych społeczeństw, integrują Romów i Polaków, pokazują rodzicom jak kreatywnie spędzać czas ze swoim dzieckiem, dzieci uczą się odpowiedzialności za swoje podwórko (wspólnie z nimi sprzątamy teren przed i po Festiwalu), ale przede wszystkim jest to dla nich czas wspaniałej zabawy. Festiwal tworzą z nami wolontariusze a także nasi podopieczni objęci projektem, którzy przygotują część materiałów a także sami prowadzą wybrane warsztaty.

Festiwal Zabawy to nasz pomysł na to, by pokazać dzieciom dobre sposoby spędzania czasu w ich własnym, często skromnym środowisku. Dobra zabawa to nie wyszukane, drogie i super nowoczesne urządzenia, lecz dobry pomysł, ruch na świeżym powietrzu, kolor, zadowolone dzieci dookoła i dorośli, którzy inspirują i podpowiadają, jak dobrze, twórczo i bezpiecznie spędzać czas. Oczywiście udział jest darmowy. Dorośli to Grupa Pedagogów Ulicy UNO, czyli jednostka Centrum Misji i Ewangelizacji, która działa w Bytomiu oraz wolontariusze. Przez cały rok pedagodzy pracują tylko z kilkudziesięcioma dziećmi, aby im pomagać w rozwoju. Pozostają jednocześnie w kontakcie z ich rodzinami, które często borykają się z problemami społecznymi i ekonomicznymi. Festiwal Zabawy jest natomiast dla wszystkich dzieci, mieszkających w dzielnicach, w których działają pedagodzy. Ta akcja jest jak zastrzyk z witaminami – dodaje sił i inspiruje do dobrego!

W 2020 ROKU FESTIWAL ZABAWY ZOSTAŁ ODWOŁANY Z POWODU EPIDEMII.

Dołącz do naszej ekipy, zostań festiwalową witaminą i podziel się swoim czasem lub pasją!

DZIECI CZEKAJĄ NA CIEBIE!

KOGO POSZUKUJEMY?

Festiwal Zabawy 2020

Festiwal Zabawy 2019

Festiwal Zabawy 2018

Festiwal Zabawy 2017

Festiwal Zabawy 2016

Festiwal Zabawy 2015

Festiwal Zabawy 2014

Festiwal Zabawy 2013

Festiwal Zabawy 2012