Zespół CME powstał w 2000 roku w odpowiedzi na potrzebę prowadzenia wspólnego śpiewu w trakcie spotkań dla młodzieży organizowanych przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Pierwszy koncert zespołu odbył się na Ogólnopolskim Zjeździe Młodzieży Ewangelickiej w Ustroniu. Od tego momentu rozpoczęły się też jego regularne próby i występy.

Dodatkowe informacje

Muzyka

Dorobek zespołu

Zespół koncertował w Polsce i za granicą, m.in. w trakcie takich imprez, jak: ProChrist, Kirchentag, Tygodnie Ewangelizacyjne w Dzięgielowie i Mrągowie, X-Camp. Towarzyszył na scenie znanym wykonawcom: Beacie Bednarz, Irkowi Głykowi, Mateuszowi Walachowi i Orkiestrze Kameralnej Silesian Art Collectiv. Na stałe współpracuje z aranżerami: Tomaszem Grajcarem (Misja CSM), Adamem Kosewskim (Misja CSM, TGD, Robert Kasprowicz), Mateuszem Walachem (OKSAC, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Ewa Uryga, Andrzej Piaseczny) oraz Krzysztofem Chmielem.

Dorobek zespołu stanowi kilka płyt live nagranych w trakcie Tygodni Ewangelizacyjnych, płyta z kolędami, zarejestrowana w cieszyńskim teatrze im. A. Mickiewicza w czasie Rodzinnego Spotkania Świątecznego, oraz ostatni album, pt. „Live in Filadelfia”, który stanowi podsumowanie 15-letniej działalności zespołu. Na płycie tej znajdują się autorskie utwory oraz znane pieśni uwielbienia.

Posłuchaj reportażu o tym jak powstała płyta „Live in Filadelfia”

Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem. Będą to utwory, których treść skoncentrowana będzie na osobie Jezusa Chrystusa, inspirowana Jego życiem, śmiercią i zmartwychwstaniem.

Koncerty

Koncerty zespołu cechują się dużą dynamiką i różnorodnością stylów, inspiracje muzyczne czerpane są z trzech głównych gatunków muzycznych: popu, rocka i jazzu. Jednak to nie forma jest najważniejsza, ale przekaz, który daje odbiorcy możliwość nawiązania i pogłębienia osobistej relacji z Bogiem. W czasie koncertów członkowie zespołu chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami życia z Bogiem i tym, jak Jezus ich zmienia.

Naszym celem jest przede wszystkim prowadzenie innych we wspólnym śpiewie jako przestrzeni nie tylko muzycznej do odkrywania oraz poznawania Boga i siebie samego. Jako zespół i jako osoby go tworzące chcemy być świadectwem tego, że Jezus żyje, może zmieniać życie każdego człowieka oraz że każdy może być narzędziem w Jego rękach. Chcemy być światłem, które wskazuje na Jezusa Chrystusa!

Skład zespołu

Ania Iskrzycka sopran
Estera Byrtek sopran
Estera Tomaszko alt
Estera Witoszek sopran
Ewa Kasztura sopran
Hanna Sokólska alt
Jakub Barański tenor
Jakub Wałach gitara basowa
Julia Nogowczyk alt
Justyna Godawska alt
Karolina Gomola sopran
Klaudia Cywka alt
Konrad Sadlik perkusja
Łukasz Pojda tenor
Michał Kasztura gitary, kierownik muzyczny
Natalia Waleczek alt
Piotr Sztwiertnia tenor
Przemysław Sztwiertnia instrumenty klawiszowe
Tomáš Samiec gitary
Joanna Smajdor przygotowanie chóru
Marcin Iskrzycki realizacja dźwięku
Jan Walica wizualizacje, teksty

Kontakt i współpraca

Kontakt w sprawie koncertów i spraw technicznych:
Marcin Iskrzycki
manager Zespołu CME
Telefon: +48 603 28 48 68
E-mail: marcin.iskrzycki@cme.org.pl, zespol@cme.org.pl

Zespół przyjeżdża na koncerty z własnym systemem odsłuchowym, mikrofonami oraz z towarzyszeniem realizatora dźwięku. Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie dysponuje sprzętem nagłośnieniowym, który odpowiada wymaganiom zespołu. Na koncerty i wynajem sprzętu wystawiamy faktury VAT.

Więcej informacji o zespole:
FB: @zespolcme

Zostań naszym patronem

Nasi partnerzy