Zespół CME powstał w 2000 roku w odpowiedzi na potrzebę prowadzenia wspólnego śpiewu w trakcie spotkań dla młodzieży organizowanych przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Pierwszy koncert zespołu odbył się na Ogólnopolskim Zjeździe Młodzieży Ewangelickiej w Ustroniu. Od tego momentu rozpoczęły się też jego regularne próby i występy.

Dodatkowe informacje

Przesłuchania

Szukamy muzyków oraz wokalistów!
Jeśli chcesz śpiewać i grać dla Pana Boga ale nie masz gdzie tego robić to zapraszamy do naszego zespołu!
Aktualnie szukamy muzyków grających na gitarze elektrycznej oraz saksofonie jak również wokalistek (sopran/alt)
Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza:


W razie pytań prosimy o kontakt:
Marcin Iskrzycki
menadżer zespołu
+48 603 28 48 68
zespol@cme.org.pl

Muzyka

Dorobek zespołu

Zespół koncertował w Polsce i za granicą, m.in. w trakcie takich imprez, jak: ProChrist, Kirchentag, Tygodnie Ewangelizacyjne w Dzięgielowie i Mrągowie, X-Camp. Towarzyszył na scenie znanym wykonawcom: Beacie Bednarz, Irkowi Głykowi, Mateuszowi Walachowi i Orkiestrze Kameralnej Silesian Art Collectiv. Na stałe współpracuje z aranżerami: Tomaszem Grajcarem (Misja CSM), Adamem Kosewskim (Misja CSM, TGD, Robert Kasprowicz) i Mateuszem Walachem (OKSAC, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Ewa Uryga, Andrzej Piaseczny).

Dorobek zespołu stanowi kilka płyt live nagranych w trakcie Tygodni Ewangelizacyjnych, płyta z kolędami, zarejestrowana w cieszyńskim teatrze im. A. Mickiewicza w czasie Rodzinnego Spotkania Świątecznego, oraz ostatni album, pt. „Live in Filadelfia”, który stanowi podsumowanie 15-letniej działalności zespołu. Na płycie tej znajdują się autorskie utwory oraz znane pieśni uwielbienia.

Posłuchaj reportażu o tym jak powstała płyta „Live in Filadelfia”

Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem. Będą to utwory, których treść skoncentrowana będzie na osobie Jezusa Chrystusa, inspirowana Jego życiem, śmiercią i zmartwychwstaniem.

Koncerty

Najbliższe koncerty:

Gdzie Kiedy Godzina Uwagi
Dom Narodowy Cieszyn 25 marca 2017 Konferencja Młodych
Tychy – kościół ewangelicko-augsburski 4 czerwca
Cieszyn – rynek 16 czerwca 2017 Ewangelickie Dni Kościoła
Bielsko Biała 17 czerwca 2017 Ewangelickie Dni Kościoła
Dzięgielów 1-9 lipca 2017 Tydzień Ewangelizacyjny
Mrągowo 20-27 sierpnia 2017 Tydzień Ewangelizacyjny
Wisła 9 września 2017

Koncerty zespołu cechują się dużą dynamiką i różnorodnością stylów, inspiracje muzyczne czerpane są z trzech głównych gatunków muzycznych: popu, rocka i jazzu. Jednak to nie forma jest najważniejsza, ale przekaz, który daje odbiorcy możliwość nawiązania i pogłębienia osobistej relacji z Bogiem. W czasie koncertów członkowie zespołu chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami życia z Bogiem i tym, jak Jezus ich zmienia.

Naszym celem jest przede wszystkim prowadzenie innych we wspólnym śpiewie jako przestrzeni nie tylko muzycznej do odkrywania oraz poznawania Boga i siebie samego. Jako zespół i jako osoby go tworzące chcemy być świadectwem tego, że Jezus żyje, może zmieniać życie każdego człowieka oraz że każdy może być narzędziem w Jego rękach. Chcemy być światłem, które wskazuje na Jezusa Chrystusa!

Występują

Instrumentaliści:
Jan Kufel – perkusja
Grzegorz Glajcar – gitara basowa
Przemysław Sztwiertnia – piano
Tadeusz Polok – piano
Tomasz Cieślar – gitara solowa
Mateusz Czyż – gitara akustyczna, prowadzenie

Chór:
Amadeusz Bujok
Anna Czyż
Anna Iskrzycka
Dominika Czyż-Kufel
Edyta Polok
Iwo Czerniejewski
Jadwiga Rucka
Jakub Cieślar
Karina Reske
Karolina Wielgo
Łukasz Pojda
Magda Bujok
Natalia Szczeponek
Sara Gawłowska

Kontakt i współpraca

Kontakt w sprawie koncertów i spraw technicznych:
Marcin Iskrzycki
manager Zespołu CME
Telefon: +48 603 28 48 68
E-mail: marcin.iskrzycki@cme.org.pl, zespol@cme.org.pl

Zespół przyjeżdża na koncerty z własnym systemem odsłuchowym, mikrofonami oraz z towarzyszeniem realizatora dźwięku. Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie dysponuje sprzętem nagłośnieniowym, który odpowiada wymaganiom zespołu. Na koncerty i wynajem sprzętu wystawiamy faktury VAT.

Więcej informacji o zespole:
FB: @zespolcme


Nasi partnerzy