1.5

Wynajem namiotu na Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

Data zakończenia: 7.07.2024 | Kwota do zebrania: 48000 zł | Zebraliśmy: 134551.08 zł

Aktualizacja 25.06:

Nowy dzięgielowski namiot stoi na swoim miejscu! Nie byłoby tego gdyby nie wasza ogromna ofiarność! Dziękujemy raz jeszcze! Wczoraj o godzinie 17.00 na naszym koncie było 134551,08 zł. Dziękujemy!

Przy tej okazji chcemy również podziękować firmie Estrada Rybnicka która podjęła rękawice i wybudowała dla nas namiot! Kochani z całego serca wam również dziękujemy!


Aktualizacja 22.06:

Kochani Przyjaciele!

Jesteśmy wzruszeni i przejęci tym, co się wydarzyło. W ciągu trzech ostatnich dni doświadczyliśmy niesamowitego wsparcia. Tak wielu z Was modliło się, dzwoniło, pisało, pomagało w najróżniejszy sposób. Widzieliśmy, że Bóg jest naszą Twierdzą i nieustannie posyła Aniołów. Dzięki Waszej hojności zebraliśmy prawie 100 000,00 zł!

To uświadamia nam jak ważny i potrzeby jest Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie. Zebrana kwota pozwoli nie tylko pokryć koszty wynajmu nowego namiotu, ale również sprostać wielu wyzwaniom związanym z organizacją Tygodnia Ewangelizacyjnego w przyszłości. Po Tygodniu rozpoczniemy rozmowy dotyczące namiotu, którego użyjemy w 2025 roku. Spodziewamy się, że wygeneruje to kolejne potrzeby, jednak dziś już wiemy, że nie będziemy w tym sami.

Dziękujemy! Niech Was Bóg błogosławi ponad wszelkie oczekiwania!

Do zobaczenia!


W dniu 19 czerwca, przez Dzięgielów przeszła ulewa, w wyniku której zniszczony został nasz główny namiot, w którym od 30 czerwca miały się odbywać główne punkty programu 75. Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie.

Ogromne ilości wody uszkodziły dach – jedna z plandek została rozerwana, a cztery inne naciągnięte tak bardzo, że w zagłębieniach zbiera się woda.

Widok rozdartej plandeki w namiocie na kilka dni przed rozpoczęciem Tygodnia jest przygnębiający. Ważniejsze jest jednak to, że przez dziurę w dachu widać niebo. A to obraz, który napawa nas Nadzieją. Wiemy, że Jezus panuje nad największymi burzami i dzięki wsparciu naszego Niebiańskiego Ojca znalazła się firma, która zdecydowała się wynająć namiot, który w tym roku posłuży nam jako miejsce spotkań.

Niestety, sytuacja ta wygenerowała dodatkowe koszty, których nie planowaliśmy w budżecie i które bez waszego wsparcia będzie nam bardzo trudno pokryć. Dlatego zwracamy się do wszystkich, dla których Tydzień Ewangelizacyjny jest ważny i dla kogo ważne jest, by wieść o Bożej łasce, docierała do jak największej rzeszy ludzi, którzy tego potrzebują.

Za każdą wpłatę i każdy wasz dar z serca dziękujemy i błogosławimy każdego i każdą z was!

więcej informacjizrób przelew przez PayU

Zakończone projekty

Zakup mikrofonów dla Zespołu CME

Kwota do zebrania: 6000 zł | Zebraliśmy: 6000 zł

Udało się z Wami i z Bożą pomocą! Dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę.

Zespół CME powstał w 2000 roku w odpowiedzi na potrzebę prowadzenia wspólnego śpiewu w trakcie spotkań dla młodzieży organizowanych przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Pierwszy koncert zespołu odbył się na Ogólnopolskim Zjeździe Młodzieży Ewangelickiej w Ustroniu. Od tego momentu rozpoczęły się też jego regularne próby i występy.

W ostatnich miesiącach zespół przeszedł solidną “przebudowę” i do grona chórzystów wstąpiło 8 nowych osób. Obecnie chór liczy 13 osób, a ta liczba może jeszcze wzrosnąć! Do prawidłowego nagłośnienia prób i występów tak dużej liczby chórzystów potrzebujemy nowych mikrofonów. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie tego projektu.

Z góry dziękujemy za każdą wpłatę.

więcej informacji

Urodzinowy koncert na 20+1! Zespołu CME

Data zakończenia: 30.11.2021 | Kwota do zebrania: 35000 zł | Zebraliśmy: 29940 zł

20-lecie Zespołu CME (które przypadło w “covidowym” 2020 r.) chcemy uczcić urodzinowym koncertem i płytą z udziałem Silesian Art Collective w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie 28 listopada 2021 roku.

Zespół tworzą utalentowani młodzi wolontariusze, powstał on w 2000 roku jako odpowiedź na rosnące potrzeby Kościoła luterańskiego w Polsce w zakresie oprawy muzycznej i prowadzenia śpiewu w trakcie ogólnopolskich, lokalnych i międzynarodowych imprez, wydarzeń i nabożeństw o charakterze misyjnym.

Z okazji 20+1!, a przez to również chęci wsparcia członków zespołu, planujemy zorganizowanie koncertu, który zostanie zarejestrowany i wydany w formie płyty CD oraz klipów wideo na portalu YouTube. Aby uświetnić ten występ chcemy, by został on wykonany z towarzyszeniem znakomitej orkiestry, Silesian Art Collective pod dyrekcją Mateusza Walacha, śląskiego kompozytora i aranżera, który od lat jest przyjacielem Zespołu CME i profesjonalnie wspiera jego działania.

Pragniemy, aby koncert oraz płyta, podobnie jak cała działalność Zespołu CME były świadectwem wiary oraz motywacją do rozwoju – ukierunkowanego wykorzystywania Bożych darów, zasobów i dzielenia się swoją pasją życia dla Chrystusa z innymi.

Będziemy wdzięczni za wsparcie i pomoc w zrealizowaniu tego przedsięwzięcia!

więcej informacji

Komputery dla pedagogów ulicy

Data zakończenia: 31.12.2017 | Kwota do zebrania: 6000 zł | Zebraliśmy: 6000 zł

Termin projektu minął i dzięki Waszej pomocy udało się zebrać potrzebną kwotę. Dziękujemy bardzo!

Mamy dwa niewielkie biura w Bytomiu-Miechowicach i łącznie 11 osób, które w różnym czasie potrzebują mieć dostęp do komputerów. Brakuje jedynie komputerów! Potrzebujemy taki sprzęt m.in. do: pisania raportów, pism do rodziców i instytucji, planowania zajęć z podopiecznymi, postów na blogu i facebooku, a nawet czasem do oglądania jakiegoś filmu podczas zajęć z dziećmi.
Będziemy wdzięczni za wsparcie naszej pracy z dziećmi ulicy właśnie w ten sposób!

Więcej o nas dowiesz się tu.

więcej informacji

Książka Marcina Lutra

Data zakończenia: 31.05.2017 | Kwota do zebrania: 9900 zł | Zebraliśmy: 6320 zł

Nieczęsto w naszym kraju wydaje się dzieła Lutra, tym bardziej wybory z jego pism i kazań, dlatego w naszych planach pojawiło się wydanie książki “Drogowskazy chrześcijanina na każdy dzień”. I dzięki Waszemu wsparciu oraz kilku parafii ewangelickich ksiażkę tę wydaliśmy. Dziękujemy!

więcej informacji

Reformacja-Renowacja

Data zakończenia: 30.06.2017 | Kwota do zebrania: 200000 zł | Zebraliśmy: 8340 zł

Termin projektu minął i niestety nie został zrealizowany w pełni (ale marzenia i plany nadal mamy:). Jesteśmy wdzięczni za każdy rodzaj wsparcia i pomocy.

Czyli mamy plany i marzenia, żeby zadbać o odremontowanie i odnowienie infrastruktury CME. Z myślą o słowach z Psalmu 127,1: “Jeśli Pan domu nie zbuduje, próżno trudzą się ci, którzy go budują”, planujemy od września 2016 r. rozpocząć prace i zakończyć je w czerwcu 2017, jeśli starczy zgromadzonych środków.

więcej informacji

Samochód typu kombi

Data zakończenia: 31.12.2017 | Kwota do zebrania: 15000 zł | Zebraliśmy: 11148 zł

Termin projektu minął, ale niestety nie został zrealizowany w pełni. Dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia i pomocy.

W 2014 roku przejechaliśmy 51 164 km. Nasz Opel Astra, którego dostaliśmy kilka lat temu, niestety nie został dopuszczony do dalszego użytku. By na co dzień wykonywać swoją pracę, np. pojechać poprowadzić rekolekcje, zorganizować konferencję, spotkać się dziećmi, młodzieżą, parafianami, potrzebujemy sprawnego auta.

więcej informacji

Życie to oddech

Data zakończenia: 2.01.2017 | Kwota do zebrania: 10000 zł | Zebraliśmy: 11312 zł

W szpitalu w Asuanie powstał Oddział Intensywnej Terapii, nowych narzędzi chirurgicznych potrzebował także blok operacyjny. Zachęcaliśmy do wsparcia egipskiego szpitala, gdzie pracuje wysłana przez nas pielęgniarka – Anna Pinkas. Dziękujemy za każdy dar i zebrane pieniądze.

więcej informacji

Organizacja Tygodnia Ewangelizacyjnego 2021

Kwota do zebrania: 100000 zł | Zebraliśmy: 49850 zł

Jeżeli chcesz wesprzeć program i organizację Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie, który utrzymuje się z ofiar, możesz wpłacić dowolną kwotę na konto:
ING Bank Śląski 81 1050 1083 1000 0022 8838 0138
z dopiskiem „darowizna na działalność statutową OPP (TED)”.
Tak opisaną darowiznę można odliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym.

Ofiary na pokrycie kosztów organizacji Tygodnia Ewangelizacyjnego zbierane były w trakcie spotkań ewangelizacyjnych o godz. 17.00.  Teraz można to uczynić, robiąc przelew przez PayU.

Dziękujemy za każdy dar!
W razie pytań, prosimy o kontakt na pomoc@cme.org.pl.

więcej informacji

Nasi partnerzy