Co u nas?

Jutro tworzymy  dzięgielowskie „miasteczko ewangelizacyjne”– miasteczko, które ugości kilka tysięcy uczestników Tygodnia Ewangelizacyjnego! W godz. od 7.30 do 15.00 potrzebujemy wielu rąk do pracy! 10 czerwca udało się postawić namiot główny, teraz trzeba urządzić jego wnętrze i ustawić następne namioty oraz wyposażyć je w niezbędny sprzęt. Prosimy o pomoc zarówno mężczyzn, chłopców, jak i kobiety oraz dziewczyny. Prosimy też, pamiętajcie w modlitwach, by prosić o sprzyjającą pogodę.

Dzieci z Bytomia-Bobrka, którymi opiekują się nasi streetworkerzy, nauczą się dziś, jak zrobić filcowe dready. Wkrótce, na Festiwalu Zabawy podzielą się tą umiejętnością ze swoimi rówieśnikami. Dzieci z Rozbarku spędzą po południe na basenie.

O godz. 10.00 w parafii ewangelickiej w Tychach Mariola i Roman Fengerowie rozpoczynają kolejne piątkowe spotkanie w cyklu „Być razem”, a wieczorem – o godz. 20.00 – Roman Fenger poprowadzi Grupę piątkową. Tematem będzie List do Tymoteusza.

Szkoła Mobilna stacjonuje w Bytomiu-Karbiu, na boisku przy Szkole Podstawowej nr 21. Zapraszamy!

1-9 lipca Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

Nasze projekty

zobacz wszystkie projekty CME

Wartościowe teksty

Po latach

Czasami musisz po prostu iść bez względu na wszystko, po prostu musisz iść!

czytaj więcej

Kim jesteśmy?

Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP (CME) chce docierać do dzieci, młodzieży i osób dorosłych w celu poprawy jakości ich życia.
Poprawa ta ma ścisły związek z potrzebami duchowymi, naprzeciw którym wychodzi Bóg z uwalniającą nowiną o miłości i przebaczeniu okazanym w Jezusie Chrystusie.

CME motywuje i stwarza możliwości do: odkrywania swojego powołania, zaangażowania dla dobra drugiego, rozwijania zdolności, w które Bóg wyposaża człowieka oraz nabywania przez niego nowych umiejętności i kompetencji.

Polecamy w naszej księgarni

Projekty specjalne

Program placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w postaci pracy podwórkowej

Kształcenie wrażliwości kulturowo-religijnej wolontariuszy w towarzyszeniu imigrantom i uchodźcom

Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Nasi partnerzy