Chcesz porozmawiać?

Kliknij tutaj x

Tydzień Ewangelizacyjny

Dzięgielów | 7-10.07.2022

O Tygodniu

To już 73. Tydzień Ewangelizacyjny! Odbędzie się pod namiotami w Dzięgielowie. Wierzymy, że to, co stanowi istotę naszych spotkań, to Boże Słowo. Ono jest żywe, skuteczne w każdych okolicznościach i może wzmocnić nas w obliczu każdego wyzwania. Tydzień jest miejscem, gdzie można odkrywać kim jest i jaki jest Jezus Chrystus – Jego osobę, ponadczasowość, realność; Jego Słowo – Biblię i Jego plan dla każdego człowieka. TE to impuls do budowania lub odnowienia swojej relacji z Bogiem oraz kształtowania nowych i twórczych relacji z innymi. Zapraszamy!

więcej informacji

Program

 • 15.30 - 16.30 Seminaria x 4

  Kalina Wojciechowska
  Będą oboje jednym ciałem – wokół biblijnych modeli relacji małżeńskich
  Wielożeństwo, konkubinat, monogamia – Biblia opisuje wiele uwarunkowanych kulturowo i historycznie modeli relacji małżeńskich. Jak na tym tle rozumieć metaforę małżeństwa jako jednego ciała? Czy sformułowanie „jedno ciało” ogranicza się tylko do wymiaru seksualnego? Co jest dozwolone w ramach małżeńskiej jedności? Czy jedność zakłada też równość?
  Miejsce: kaplica katolicka

  Leszek Czyż
  Duszpasterstwo w czasie żałoby
  Billy Graham powiedział: „Kiedy śmierć oddzieli nas od kogoś, kogo kochamy, czasem myślimy, że nikt przed nami nie cierpiał jeszcze tak, jak my. Jednak smutek jest uniwersalny”. Żałoba po śmierci bliskiej osoby jest czymś nieuniknionym, jednak sposób, w jaki sobie z tym radzimy, jest wyjątkowy i indywidualny. Podczas tego seminarium porozmawiamy na temat tego, jak przetrwać żałobę i jak pomóc tym, którzy jej doświadczają.
  Miejsce: OSP

  Marek Cieślar
  Czy Bóg wszystko pamięta i zna całą przyszłość?
  Prorok o imieniu „Jahwe pamięta” zapowiedział wjazd Mesjasza do Jerozolimy na osiołku pół tysiąca lat przed tym wydarzeniem. „Widział” też czas, w którym mieszkańcy Jerozolimy będą opłakiwać „tego, którego przebodli”, i dzień, w którym nogi Mesjasza „staną na Górze Oliwnej”, a góra rozpadnie się i „popłyną żywe wody” z Jerozolimy do morza na wschodzie i na zachodzie. Co mówią nam dzisiaj wizje Zachariasza? Niosą nam trwogę, napomnienie czy pociechę i nadzieję?
  Miejsce: korytarz SP parter

  Katarzyna i Jarosław Mazurowie
  Jak żyć, by żyć w małżeństwach mieszanych wyznaniowo?
  Kiedyś i gdzieś na poważnym spotkaniu, usłyszeliśmy poważnie brzmiące zdanie, że osobiste, duchowe przeżywanie swojego chrześcijaństwa w małżeństwach mieszanych wyznaniowo nie ma przed sobą perspektywy rozwoju, dlatego jest skazane na porażkę. To było jak kubeł zimnej wody na nasze głowy i mobilizacja do tego, by nie potwierdzić sobą tego poglądu. Trzydzieści jeden lat trenujemy i… ciągle uczymy się jak żyć, by żyć.
  Miejsce: korytarz SP piętro

 • 15.30 - 17.00 Kawiarnia i stoiska Strefa dzieci

  Prowadzenie: parafia ewangelicka z Drogomyśla, koordynatorka: Ewa Raszka

  Program #MŁODZI
 • 17.00 - 19.00 Spotkanie ewangelizacyjne dla dzieci (7-11 lat) Spotkanie ewangelizacyjne dla dzieci (3-6 lat) Spotkanie ewangelizacyjne dla dorosłych

  Nikodem

  #MŁODZI
 • 15.30 - 16.30 Seminaria x 4

  Maciej Oczkowski i Michał Oczkowski
  Spotkać Jezusa w drodze?
  Migracja ludzi szlakiem bałkańskim trwa nieprzerwanie od 2015 roku. Mimo, że nie jest to już temat nagłaśniany medialnie, to tysiące ludzi z Bliskiego Wschodu i Afryki nadal wyruszają w drogę, z różnych powodów, w nadziei na lepsze życie. Przedstawimy kilka szczególnych historii osobistych spotkań z uchodźcami, których świadectwa, kim stał się dla nich Jezus, na długo się pamięta. A także, w jaki sposób staramy się świadczyć o Zbawicielu naszym działaniem i słowami oraz czego doświadczyliśmy w czasie naszych wyjazdów.
  Miejsce: kaplica katolicka

  Tomasz Żółtko
  Wiara a kultura
  Co jest przedmiotem naszej wiary, naszego zaufania Bogu, a co wytworem kultury? Co w tym kontekście jest niezmienne (dogmatyczne, natchnione), a co jest owocem kulturowych i obyczajowych uwarunkowań, które ciągle ewoluują? Jak odróżnić jedno od drugiego w dobie postmodernizmu i zrodzonego przezeń powszechnego relatywizmu? Inaczej, gdzie powinniśmy być fundamentalni, a gdzie liberalni i tolerancyjni? I czy tzw. fundamentalizm i liberalizm są bardziej dogmatyczne, czy kulturowe? Jak się w tym wszystkim połapać, żeby móc postępować jednocześnie odpowiedzialnie i pięknie i być inspiracją dla innych do szukania i życia ze Zbawicielem?
  Miejsce: OSP

  Grzegorz Olek
  Co to znaczy wierzyć?
  Jeśli wiara może być dziecinna lub dojrzała, płytka lub głęboka, mała lub wielka, to w zasadzie czym ona jest? Czy wiara to stuprocentowa pewność i nie ma w niej miejsca na wątpliwości, czy też to wątpliwości, kryzysy i wyzwania życia wykuwają jej moc? Czy wiara ma do czynienia z myśleniem, uczuciem, działaniem czy jeszcze z czymś innym? Zapraszam w podróż po jej świecie.
  Miejsce: korytarz SP parter

  Urszula Broda
  A gdyby im spojrzeć głęboko w oczy? Bezsilność i bezradność
  Są bliźniaczo podobne i niezbyt lubiane. Jedni wolą ich unikać, drudzy im się poddają. O niekomfortowych emocjach w trudnym życiu i niespokojnym świecie w perspektywie duszpasterskiej i rozwojowej.
  Miejsce: korytarz SP piętro

 • 15.30 - 17.00 Kawiarnia i stoiska Strefa dzieci

  Prowadzenie: parafia ewangelicka z Wisły-Malinki, koordynatorka: Urszula Wasyłyk

  Program #MŁODZI
 • 17.00 - 19.00 #MŁODZI Spotkanie ewangelizacyjne dla dzieci (7-11 lat) Spotkanie ewangelizacyjne dla dzieci (3-6 lat) Spotkanie ewangelizacyjne dla dorosłych

  Samarytanka

 • 10.00 - 10.45 Wykład biblijny - cz. 1
 • 10.00 - 12.30 Strefa dzieci

  Prowadzenie: parafia ewangelicka z Goleszowa, koordynatorka: Anna Cieślar

 • 10.50 - 11.35 Wykład biblijny - cz. 2
 • 10.00 - 12.00 Nabożeństwo
 • 12.00 - 14.00 Kawiarnia i stoiska
 • 12.30 - 14.00 Obiad
Zobacz cały program

Mówcy

Zobacz wszystkich

Galeria fotografii

Zobacz wszystkie zdjęcia
Zobacz wszystkie zdjęcia
Zobacz wszystkie zdjęcia
Zobacz wszystkie zdjęcia
Zobacz wszystkie zdjęcia
Zobacz wszystkie zdjęcia
Zobacz wszystkie zdjęcia
Zobacz wszystkie zdjęcia
Zobacz wszystkie zdjęcia
Zobacz wszystkie zdjęcia
Zobacz wszystkie zdjęcia
Zobacz wszystkie zdjęcia

Napisz do nas

Jesteśmy dostępni pod adresem cme@cme.org.pl. Możesz też do nas zadzwonić pod numer naszego sekretariatu 33 8529 781 lub 693 419 494. Zachęcamy do kontaktu z nami!

Wspieraj TE

Możesz finansowo wesprzeć TE

Program i organizacja Tygodnia Ewangelizacyjnego utrzymują się z ofiar. Możesz wspomóc to dzieło: Dziękujemy za każdy dar! W razie pytań, prosimy o kontakt na pomoc@cme.org.pl.

Wspieraj TE