1.5
Data zakończenia: 31.05.2017 | Kwota do zebrania: 9900 zł | Zebraliśmy: 6320 zł

Nieczęsto w naszym kraju wydaje się dzieła Lutra, tym bardziej wybory z jego pism i kazań, dlatego w naszych planach pojawiło się wydanie książki “Drogowskazy chrześcijanina na każdy dzień”. I dzięki Waszemu wsparciu oraz kilku parafii ewangelickich ksiażkę tę wydaliśmy. Dziękujemy!

Opis projektu

Chcielibyśmy zadedykować tę książkę czytelnikowi poszukującemu osobistej relacji z Bogiem, odczuwającemu pustkę lub stagnację, a jednocześnie otwartemu na zmiany w swoim życiu oraz zainteresowanemu duchowością ewangelicką.

Może się ona także stać dla wielu świadectwem codziennego życia Marcina Lutra i wyrazem jego wrażliwości i mądrości jako doświadczonego duchownego.

W Niemczech książka ta wznawiana była kilkanaście razy i została wydana w setkach tysięcy egzemplarzy, a jej podstawą są opracowania Helmuta Korintha, który dokonał własnego opracowania książki „Schatzkaestlein” księdza Schinmeiera z 1738 r. W Polsce jej pierwszy i jedyny dotychczas przekład dokonany przez Stefana Kozieła, ukazał się dzięki krakowskiej parafii ewangelickiej.
Jeżeli znajdziemy kwotę na druk, książka ta będzie drugim wydaniem w nowym opracowaniu.

W jaki sposób możesz nam pomóc?

zrób przelew przez PayU

Szybki przelew przez: Zrób przelew przez PayU
Nasze konto bankowe:
ING Bank Śląski oddział Cieszyn 81 1050 1083 1000 0022 8838 0138
Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP
ul. Misyjna 8, 43-445 Dzięgielów, tytułem “Książka Marcina Lutra”

Udostępnij

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami.

Wydawnictwo Warto
warto@cme.org.pl

tel. 693 58 24 24

Prosimy o zadawanie wszelkich pytań związanych z tym projektem oraz będziemy wdzięczni za każdą podpowiedz i pomysł dotyczący go.

Nasi partnerzy