1.5

“Nowe” to hasło 68. Tygodnia Ewangelizacyjnego (TE) w Dzięgielowie, który rozpoczyna się już w sobotę 1 lipca i trwać będzie do niedzieli 9 lipca. W trakcie tego niezwykłego, obejmującego dwa weekendy Tygodnia, odbędzie się dziewięć spotkań ewangelizacyjnych o godz. 17.00, osiem koncertów o 20.30 oraz wykłady, seminaria, warsztaty i zajęcia dla dzieci. Wstęp na wszystkie spotkania i koncerty jest wolny. Wystąpią m.in. zespoły: Fruhstuck, Full Power Spirit, Exodus 15, Cześć, CME.

Głównymi mówcami będą: Piotr Lorek, dziekan i profesor Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu (3–8.07, godz. 10.30) i Matthias Clausen, teolog i profesor z Marburga, członek delegacji “The Movement Lozannie” w Kuala Lumpur i Kapsztadzie (1–9.07, godz. 17.00).

Spotkania ewangelizacyjne o godz. 17.00 są punktem kulminacyjnym każdego dnia Tygodnia Ewangelizacyjnego i gromadzą największą liczbę słuchaczy, ok. 2-3 tysiące osób. Dlatego już po raz piąty organizatorzy imprezy zdecydowali się na wideotransmisje on-line na stronie www.te.cme.org.pl. W ubiegłym roku osiągnięto prawie 9 tysięcy wyświetleń on-line w Polsce i za granicą. Transmitowane będą także wykłady biblijne o godz. 10.30 i dwa nabożeństwa niedzielne o godz. 10.00.

Podczas, gdy młodzież i dorośli spotykać się będą w namiocie głównym, dzieci, w trzech grupach wiekowych, wezmą udział w programie przygotowanym dla nich przez wykwalifikowanych pedagogów. W niedzielę 2 lipca o 14.00 dzieci obejrzą spektakl “Arka Noego” Sceny Lalek Bajka z Czeskiego Cieszyna, a w niedzielę 9 lipca o 14.00 wysłuchają koncertu “Mali o Wielkim śpiewają”.

O godzinie 15.15 od niedzieli do niedzieli w paśmie ponad 40 seminariów wybrać będzie można m.in. tematy związane z działaniami misyjnymi w Afryce, pomocą dla uchodźców, rocznicą 500 lat Reformacji, związkami chrześcijaństwa z judaizmem, problematyką biblijną, etyczną, rodzinną, zdrowotną. Od 13.00–16.30 codziennie czynna będzie strefa gier, organizowane będą rozgrywki sportowe.

Serdecznie zapraszamy do Dzięgielowa przy ul. Misyjnej 8.
Organizatorem Tygodnia Ewangelizacyjnego jest Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

Więcej na www.te.cme.org.pl.

 


Nasi partnerzy