1.5

1 lipca o godz. 17.00 w wielkim namiocie w Dzięgielowie rozpocznie się pierwsze spotkanie ewangelizacyjne w ramach tegorocznego Tygodnia Ewangelizacyjnego (1–9 lipca). Usłyszymy pierwsze poselstwo ewangelizacyjne Matthiasa Clausena, profesora z Marburga, wykładowcy ewangelizacyjnego i członka delegacji „The Movement Lozannie” w Kuala Lumpur i Kapsztadzie.

W czasie weekendu otwierającego Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie o godz. 20.30 koncertować będą: w sobotę – Praise Trio,  a w niedzielę – Paulina i Szymon Stateczni z zespołem. Będą to koncerty z przesłaniem, mówcami wieczorów będą ks. Marcin Podżorski i ks. Marek Michalik.

Już wiadomo, że tegoroczny Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie będzie miał mocne akcenty transgraniczne! W programie „Rodzinnej niedzieli” (2 lipca) o godz. 12.30 zaplanowano koncert plenerowy Orkiestry Dętej z Oldrzychowic, a o godz. 14.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci „Arka Noego”, w wykonaniu aktorów teatru “Bajka” z Czeskiego Cieszyna.

W trakcie Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie od niedzieli do niedzieli odbędzie się cykl seminaryjny, w nowatorski sposób ukazujący wpływ Reformacji na kształt Kościoła i świata. Seminaria poprowadzą ks. dr Grzegorz Olek i dr Jerzy Sojka. Już pierwsze spotkanie zapowiada się frapująco, przebiegać będzie pod hasłem “Brama do raju”. w 1545 roku Marcin Luter napisał: „Wtedy dopiero poczułem się całkowicie odrodzony, jak gdybym przez szeroko otwarte bramy wstąpił do samego raju”. Co było reformacyjnym rajem?

Na Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie, od 2 do 9 lipca, każdego dnia o 15.15 rozpoczynać się będzie 5 lub 6 seminariów (łącznie 42 spotkania). Wśród tematów są takie, które sprawią, że powędrujemy w dalekie strony! Tak będzie z pewnością na seminarium “Wybieleni” prowadzonym przez Lidię Żur, koordynatorkę projektu CME “Pomoc dla Afryki” w Burkina Faso, “Życie nad Nilem” – prowadzonym przez Annę Pinkas, pielęgniarkę pracującą w szpitalu w Asuanie, czy “Ludzie w drodze”, podczas którego swoimi przeżyciami z pobytu w obozach dla uchodźców podzieli się czesko-polska grupa wolontariuszy skupionych wokół fundacji “Nadzieja dla narodów”.

Zapraszamy!

Szczegóły na www.te.cme.org.pl

 

Foto: archiwum, Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie 2016

 


Nasi partnerzy