1.5

Program seminariów na Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie w 2017 roku jest bardzo bogaty i obiecujący. Czytając go uważnie, można żałować, że nie da się być w dwóch miejscach jednocześnie!

Na 68. Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie będziemy mieli  do wyboru 42 tematy przygotowane przez ponad 30 prowadzących. Codziennie, jednocześnie, w różnych miejscach miasteczka ewangelizacyjnego, w godz. 15.15 – 16.30 odbędzie się od czterech do sześciu seminariów.

Do ważnych tematów należą te, które podejmują temat wyboru drogi życiowej czy też fundamentalnych dla dalszego życia, decyzji. Tak zapowiada się seminarium Barbary Szczuki „Pouczę cię”, czy też studium biblijne prowadzone przez Aleksandra Machę.

Program odpowiada także na problemy współczesnej Polski, takie jak dyskusje na temat przyjmowania uchodźców z krajów ogarniętych wojną. Tu swoje doświadczenia przedstawią Czesi i Polacy skupieni wokół Fundacji Nadzieja dla Narodów oraz  George Dakkak – gość z Aleppo, który obecnie pracuje wśród uchodźców w Niemczech, zapewniając im wsparcie duchowe i praktyczne.

Będzie także okazja, by osobiście spotkać się w osobami zaangażowanymi w misję zagraniczną Centrum Misji i Ewangelizacji. Będą to Lidia Żur – kordynatorka projektu CME „Pomoc dla Afryki”, która przygotowała seminarium „Wybieleni” oraz Anna Pinkas, pielęgniarka CME, która już prawie od dwóch lat pracuje w chrześcijańskim szpitalu w Asuanie w Egipcie.

Swoje miejsce w programie seminariów ma także jubileusz 500 lat Reformacji. Ksiądz Grzegorz Olek i Jerzy Sojka, codziennie będą skupiać się na innym aspekcie protestantyzmu, na przykład na pojęciu biblijnego raju, chrzcie, czy Wieczerzy Pańskiej.

Dyrektor Polskiej Rady Ekumenicznej oraz Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP – ks. Grzegorz Giemza poprowadzi trzy seminaria:  o historii, biblijnych podstawach, szansach i zagrożeniach ruchu ekumenicznego; o reflektowaniu swojego życia, zachowania i postępowania oraz o poszukiwaniu sensu życia i spełnienia.

Matkom, żonom i dziewczynom polecamy seminaria dotyczące postrzegania siebie i swojej rodziny.  „Jaka jesteś?” zapyta Monika Cieślar, na co dzień pracownik Grupy Pedagogów Ulicy – jednostki lokalnej CME w Bytomiu. Elżbieta Danel-Firla podpowie, jak zarządzać sobą w czasie i w ten sposób poprawić jakość życia. Ciekawe rozwiązania wynikające z bycia matką i nauczycielką przekaże Iwona Honus na seminarium „Z dzieckiem i Biblią”. O tym, jak studiować Słowo Boże z najmłodszymi będzie mówić również Lidia Króliczek na spotkaniu „Aby pokochały Słowo Boże”.  Świadectwo o tym, jak Bóg jak Bóg prowadzi nas i uczy jako niedoskonałych rodziców dadzą Gabriela i Adam Piechowie, a jak Bóg prowadzi nas w małżeństwie –  Nela i Zbyszek Kłapowie.

Dzięki takim prowadzącym, jak Kazimierz Barczuk, Emanuel Machnicki i Jurek Schultz na 68. Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie nie zabraknie także spotkań, dzięki którym bliższa staje się nam kultura i tradycja Izraela – tego ze Starego Testamentu i tego współczesnego.

Przytoczone przykłady, to tylko część tematyki, którą proponują seminarzyści TED 2017. Więcej można znaleźć na stronie internetowej Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie.

 


Nasi partnerzy