1.5

Zajęcia praktyczne były główną tematyką drugiej części szkolenia z zakresu pracy z dziećmi, które przygotowało Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie.

Zajęcia odbywały się od 26 do 28 stycznia br.  Pierwsze, piątkowe warsztaty prowadziły pracownice Chrześcijańskiego Stowarzyszenia „Miłość Edukacja Dojrzałość” z Ustronia.  O tym, jak uczyć poprzez wersety biblijne mówiła  Joanna Pilch-Lewicka; ćwiczenia z „książeczki bez słów” pokazywała  Elżbieta Fryda.

chevron-right chevron-left

W sobotę diakon Barbara Adamus podzieliła się z uczestniczkami swoją pasją artystyczną i zwróciła  uwagę na to, jak ważne są zajęcia plastyczne dla dzieci podczas szkółek niedzielnych i jak wiele informacji można w ten sposób przekazać.

W sobotnie popołudnie na nasze uczestniczki czekało bardzo trudne zadanie − przygotowanie niedzielnej szkółki. Zajęcia zostały przeprowadzone z wielką kreatywnością, w dwóch grupach wiekowych podczas nabożeństwa w kościele w Dzięgielowie.

Na zakończenie ks. Marek Londzin uroczyście wręczył uczestnikom zaświadczenia o ukończeniu kursu, pobłogosławił i w modlitwie poprosił Boga o prowadzenie, wytrwałość i błogosławieństwo dla tych młodych ludzi, pełnych chęci i zapału do służby w Kościele, do zwiastowania dzieciom Bożego Słowa.

Pierwsza część szkolenia z zakresu pracy z dziećmi odbyła się od 25 do 28 lipca 2017 roku w Dzięgielowie.

 

Jolanta Janik


Nasi partnerzy