1.5

A w Joppie była pewna uczennica, imieniem Tabita, co w tłumaczeniu znaczy Dorkas (gazela); życie jej wypełnione było dobrymi i miłosiernymi uczynkami… Dz 9, 36

Tabita była zręczną, dobrą i miłą dziewczyną. Szyła suknie i płaszcze dla ubogich wdów. Gdy nagle zmarła, wiele osób ją opłakiwało. Wezwano apostoła Piotra, który ją wskrzesił. Było to bardzo radosne wydarzenie. Mówiono o nim w całej Joppie, portowym mieście, gdzie krzyżowały się drogi ludzi z różnych stron świata. I wielu uwierzyło w Pana… możemy przeczytać w Dziejach Apostolskich (9,42).

W trakcie Tygodnia Ewangelizacyjnego dzieci malują, rysują, wycinają, kleją, żeby swoje małe arcydzieła zabrać do domu i podzielić się z rodzicami efektami radosnego tworzenia i biblijnymi wersetami, których się przy okazji uczą. Młodzież i dorośli biorą udział w warsztatach, w czasie których powstają np. doniczki z ziołami, szyte i malowane poduszki i maskotki, i inne niezwykłe przedmioty. Wszystkie te prace trafią na stoisko „Pomoc dla Afryki”, gdzie będzie można je zakupić, ofiarując pomoc mieszkańcom Burkina Faso.

Nośmy w modlitwach uczestników warsztatów i prowadzących te zajęcia, żeby efekt ich działań był podobny, jak w Joppie – żeby mieszkańcy jednego z najuboższych państw na świecie mogli otrzymać pomoc, a imię Pana było uwielbione.

Nasi partnerzy