1.5

12 kwietnia to 102 dzień roku, niby dzień jak co dzień, ot, sto drugi zwykły dzień w kolejnym roku…

Ale dla nas – Grupy Pedagogów Ulicy UNO ta data zawsze była szczególna, zwłaszcza, że po wielu latach w końcu udało się oficjalnie ustanowić ten dzień Międzynarodowym Dniem Dzieci Ulicy.

Dlatego dziś szczególnie chcemy życzyć WSZYSTKIM DZIECIOM – bez względu na wiek, narodowość, status społeczny, miejsce zamieszkania, kolor skóry, orientację seksualną, przynależność religijną czy wyniki w nauce – WSZYTSKIEGO DOBREGO.

Chcemy mówić głośno o tym, że DZIECKO=CZŁOWIEK i należą mu się takie same prawa jak dorosłym, chcemy mocno akcentować to, że DZIECI NALEŻY CHRONIĆ przed przemocą i wykorzystywaniem, że DZIECIOM NALEŻY POMAGAĆ jeżeli już doznają krzywdy a przede wszystkim DZIECI NALEŻY WSPIERAĆ w ich prawidłowym rozwoju, rozwijać ich potencjały i zainteresowania, realnie odpowiadać na ich potrzeby. Być z nimi i dla nich.

Życzymy wszystkim dzieciom, żeby znalazły na swojej drodze życia wielu dobrych dorosłych a wszystkim dorosłym, żeby traktowali dzieci jako pełnoprawne mądre osoby, które widzą i słyszą, i które chcą być zauważane i wysłuchane.

Jeżeli te życzenia są Ci bliskie i mógłbyś się pod nimi podpisać, to jeśli jeszcze nie rozliczyłeś swojego podatku, możesz wesprzeć  naszą działalność wpłacając swój 1% na Centrum Misji i Ewangelizacji z dopiskiem “Pedagogika Ulicy” KRS: 0000225011.

1% wystarczy.

Więcej TUTAJ


Nasi partnerzy