Grupa Pedagogów Ulicy

UNO

Gra miejska „Street City Life II”

 

 

 

 

 

12. kwietnia to szczególny dzień dla wszystkich organizacji streetworkerskich pracujących na rzecz dzieci i młodzieży. Od lat na całym świecie dokładnie tego dnia odbywają się większe lub mniejsze akcje mające zwrócić uwagę na samo zjawisko „dzieci ulicy”, jego skalę, związane z nią problemy oraz obszary wsparcia. Od wielu lat organizacje starały się o oficjalne uznanie przez ONZ dnia 12 kwietnia Międzynarodowym Dniem Dzieci Ulicy.
Dlaczego?
Żeby uświadamiać, szerzyć wiedzę. Żeby mówić głośno o tym, o czym wielu woli milczeć i nie widzieć. Żeby zatroszczyć się o tych, których głos ginie wśród krzyków dorosłych, bo dzieciom zbyt często odmawia się przysługujących im praw.
Ale stało się ! Pod koniec 2017 r. ONZ przyznała, że na „dzieci ulicy” należy zwrócić szczególną uwagę i zapewnić im dostęp do ich praw. 4 kroki do równości stanowią podsumowanie tego zapisu:
1.Traktujmy równo – dzieci ulicy mają takie same prawa jak każdy inny człowiek
2.Chrońmy – wszystkie dzieci przed przemocą, nadużyciami/wykorzystywaniem i zapewnijmy im dostęp do wymiaru sprawiedliwości kiedy zostały już skrzywdzone
3. Wspierajmy – umożliwiajmy dojście do podstawowych i niezbędnych dla każdego dziecka usług takich jak opieka medyczna i szkoła, by mogły w pełni się rozwijać
4. Twórzmy nowe rozwiązania – niech nasze działania będą adekwatną odpowiedzią na potrzeby dzieci ulicy

Więcej TU 

Dla nas „dzieci ulicy” to dzieci z dużym bagażem często trudnych doświadczeń, z niskim poczuciem własnej wartości i jednocześnie z potencjałem, ukrytym albo jeszcze nie rozwiniętym talentem. Chcemy te talenty rozwijać, podnosić ich samoocenę, dawać umiejętności i wiedzę jak zadbać o siebie, o relacje. Chcemy mówić o tym, co robimy. Chcemy żeby nas usłyszano, bo dzięki temu będziemy mogli więcej, bardziej.
Dlatego każdego roku w okolicach 12. Kwietnia organizujemy wydarzenie promujące ten dzień – od pewnego czasu jest to gra miejska „Street City Life” dedykowana dorosłym uczestnikom – gra, która promuje działania streetworkerów, i zwraca uwagę na tych, z którymi pracujemy przez cały rok.

Zagraj w Street City Life II i poczuj się jak streetworker

CZAS: 29.05.2021r., od 11:00 do 14:00
GDZIE: dwie dzielnice Bytomia: Śródmieście oraz Rozbark.
START: 11:00, Plac Sobieskiego w Bytomiu
META: 14:00, Plac Sobieskiego w Bytomiu
KOSZT: 20,00 zł/osoba

Wydarzenie jest odpłatne. Płatności należy dokonać TUTAJ
Uwaga: jako tytuł wpłaty wpisz: Street City Life II oraz podaj nazwę drużyny

Obowiązuje rejestracja uczestników poprzez uzupełnienie formularza TUTAJ 

WARUNKI UCZESTNICTWA:
Drużyna powinna liczyć od 2 do 4 osób.
Gra adresowana jest dla pełnoletnich osób. (+18)
Całą trasę drużyny pokonują razem, bez rozdzielania się.
Zgłoszenia i opłaty przyjmujemy do 24.05.2021 r. do północy.
Wymagane posiadanie telefonu z dostępem do Internetu (co najmniej jeden na drużynę)

REGULAMIN MIEJSKIEJ GRY TERENOWEJ “STREET CITY LIFE II”