1.5

Nasza pielęgniarka, Anna Pinkas od kilku lat zgodnie ze swoim powołaniem misyjnym, pracuje w chrześcijańskim szpitalu w Asuanie w Egipcie. Jej działalność to nie tylko wielkie oddanie w sprawach zawodowych, ale także w wielu innych obszarach, które potrzebne są dla dobrego funkcjonowania szpitala założonego i prowadzonego przez chrześcijan dla ludzi niezależnie od ich wyznania i światopoglądu.

Obecnie jedną z najpilniejszych potrzeb Szpitala, którą jest zakup tomografu.

Ponieważ jest to projekt stanowiący wielkie wyzwanie finansowe, został nazwany “Projektem Nehemiasza” i jest oparty o Słowo z księgi Nehemiasza 2,20 “Bóg niebios poszczęści nam! My zaś, jego słudzy, zabierzemy się do budowy.”

Całkowity koszt projektu szacuje się na 600,000 dolarów. W ciągu sześciu miesięcy Szpital planuje zebrać 6 tys. “Czeków Wiary” (deklaracji), każdy na sumę 100 dolarów. Każda chętna osoba może zadeklarować przekazanie jednego lub kilku “Czeków Wiary”, według tego, co Bóg kładzie jej na serce.

Jeśli uda się zakupić tomograf Szpital będzie mógł zapewnić pacjentom szybszą i dokładniejszą diagnozę, a także będzie w stanie zająć się większą liczbą pacjentów, poprzez oferowanie tej usługi pacjentom niepełnosprawnym.

Ania będzie wdzięczna za Twoje wsparcie, modlitwy a także dzielenie się tą prośbą z innymi.

Konto bankowe szpitala w Asuanie, na które można wpłacać darowizny:
Nazwa i adres odbiorcy: Evangelical Mission Hospital Aswan
Nr Rachunku/IBAN: 58303501
SWIFT/BIC: AGRIEGCX
Z dopiskiem: Hospital – CT

W sprawie darowizny można się kontaktować z Anią poprzez mail: anna.pinkas@cme.org.pl

 

 


Nasi partnerzy