1.5

Spotykamy ich coraz częściej, w sklepie, w zakładzie pracy, w sąsiedztwie. Przyjechali do Polski z Ukrainy, żeby popracować, odłożyć jakąś kwotę, podobnie jak robiliśmy to – i nadal robimy – my, wyjeżdżając do Niemiec, Irlandii, Anglii. Pracują intensywnie, w oddaleniu od swoich rodzinnych stron, w rozłące z bliskimi.

Mówią językiem podobnym do naszego, wielu z nich całkiem dobrze zna już język polski, nietrudno więc się z nimi porozumieć. Zaprośmy ich na występ zespołu Дія Друга z Kijowa, który koncertować będzie w Dzięgielowie koło Cieszyna, w sobotę 30 czerwca o godz. 20.30, w pierwszym dniu tegorocznego Tygodnia Ewangelizacyjnego (TE 30.06-08.07).

Na język ukraiński tłumaczone będą spotkania ewangelizacyjne o godz. 17.00 w sobotę 30.06 i w niedzielę 1.07. W niedzielę o godz. 15.15 Pasza Shvarts z Charkowa, który mieszkał w Polsce 8 lat, poprowadzi spotkanie seminaryjne na temat: „Mity i rzeczywistość życia w obcym kraju”.

Zaproszenia w języku ukraińskim na te punkty programu można odebrać w księgarni „Warto” w Cieszynie lub w Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie.

Pełny program TE znajduje się na stronie www.te.cme.org.pl.

Łatwo do nas trafić: spotkania odbywają się w wielkim namiocie mieszczącym ok. 2 tys. osób, wokół niego zbudowane jest „miasteczko namiotowe” gdzie spotykają się dzieci, młodzież, jest kawiarenka, księgarnia, boisko sportowe, punkty gastronomiczne.

Wszystkie spotkania mają charakter ekumeniczny, otwarty, bezpłatny więc bardzo serdecznie zapraszamy w imieniu Komitetu Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie.

 

Przygotowaliśmy zaproszenie w języku ukraińskim, które można drukować i przekazywać zainteresowanym osobom >> zaproszUK

 


Nasi partnerzy