1.5

Jak zwykle na początku roku, tym razem w sobotę 12 stycznia, spotkaliśmy się w gronie wolontariuszy, współpracowników, przyjaciół i pracowników CME, żeby wspólnie podziękować Bogu – i sobie nawzajem – za działania misyjne, ewangelizacyjne, charytatywne, edukacyjne, za projekty, które udało się zrealizować, szkolenia które udało się przeprowadzić, za wszystkie spotkania, konferencje, obozy, koncerty, słowem za wszystko, co Bóg pozwolił nam w ubiegłym roku zrobić; ba!, do czego nas zainspirował, powołał i uzdolnił!

Dyrektor CME, diakon Paweł Gumpert Obst, zwiastował Boże Słowo, dokonał też krótkiego podsumowania roku 2018 i podziękował wszystkim za współpracę.

chevron-right chevron-left

Maciej i Michał Oczkowscy podzielili się przeżyciami z kolejnych wyjazdów do obozów uchodźców w Bułgarii i Serbii, gdzie m.in. przekazali dzieciom część paczek przygotowanych w czasie akcji „Prezent pod choinkę”.

Katarzyna Kukucz opowiedziała o pracy grupy pedagogów ulicy „Uno” w Bytomiu, o rozwoju tej pracy, o nowych projektach, planach, marzeniach, ale też  o wyzwaniach.

Zofia Szłapa zdała relację z pracy Marioli i Romana Fengerów w Pszczynie, wyrażając wielką wdzięczność za prowadzone tam przez nich różne działania misyjne i duszpasterskie.

Te przykładowe relacje, opowieści, ukazały potrzebę i ważność działań CME w różnych przestrzeniach życia parafialnego, społecznego, zainspirowały nas do modlitwy o rozwój aktywności w zakresie działań misyjnych, edukacyjnych, charytatywnych.

Nie zabrakło czasu na wspólne kolędowanie, do czego porwał nas zespół Janka Walicy. Było też dużo czasu na rozmowę i degustowanie nie-całkiem-małego „co nieco”.

Jesteśmy wdzięczni Bogu za licznych przyjaciół, darczyńców, współpracowników, wolontariuszy, za to że mogliśmy się z nimi – z Wami! – spotkać, wspólnie się modlić i kolędować. Z całego serca za wszystko dziękujemy!

Załoga CME

 

 


Nasi partnerzy