1.5

Burkina Faso w Afryce jest bliskie CME od wielu lat, odkąd organizujemy pomoc charytatywną dla jednej z tamtejszych wiosek, Pobe Mengao. Od kilku miesięcy obserwujemy narastający konflikt w tym kraju.  Z powodu licznych ataków terrorystycznych, część mieszkańców Pobe Mengao musiała uciekać. Obecnie ludzie ci przebywają w stolicy swojego kraju i w innych jego miastach, ale nie mogą wrócić do swoich domów.

Możesz sobie wyobrazić ludzi, którzy żyli na północy kraju, utrzymując się w większości tylko z tego, co urosło na ich polach uprawnych. Owszem, wiedzieli jak wygląda życie w mieście, zwłaszcza w stolicy, ale nigdy takim życiem nie żyli. Obecnie są zmuszeni do życia w mieście, życia, całkowicie innego od tego, jakie dotąd prowadzili. Dodatkowo sytuacja w całym państwie jest wyjątkowo niestabilna. Ataki powtarzają się z większą lub mniejszą częstotliwością, w różnych miejscach w kraju – mówi koordynatorka projektu Pomoc dla Afryki w CME.

Dlatego prowadzimy zbiórkę funduszy na pomoc uciekinierom z Pobe Mengao. Pieniądze są im potrzebne, by kupić żywność, zapłacić za czesne w szkole (niewiele szkół jest otwartych więc tylko część dzieci się może uczyć), wynająć mieszkania. Pomimo tego, że musieli uciekać, by ratować swoje życie, nie otrzymali żadnej pomocy.

Jeśli ich sytuacja Cię porusza i chcesz przyłączyć się do pomocy, możesz:

 1. Dokonać wpłaty na konto: 66 8113 0007 2001 0003 9909 0002
  Bank Spółdzielczy w Cieszynie
  Centrum Misji i Ewangelizacji
  ul. Misyjna 8, 43-445 Dzięgielów
  z dopiskiem: Burkina Faso Uchodźcy
 1. Wziąć udział w zbiórce publicznej na Facebooku 
  i zapraszać do niej swoich znajomych.

PROSIMY O POMOC! UCIEKAJĄ, BY ŻYĆ, MY ŻYJEMY, BY POMAGAĆ!


Nasi partnerzy