1.5

Obecność, w której trwam, to książka-przewodnik z rozmyślaniami na każdy dzień roku, które zostały oparte o wybrane fragmenty ze Starego i Nowego Testamentu z Biblii Warszawskiej, jak i najnowszego wydania Biblii Ekumenicznej Towarzystwa Biblijnego w Polsce. To debiut autorski Ilony Hajewskiej, sędziny w stanie spoczynku, mediatorki sądowej oraz autorki innowacyjnych programów-wyzwań dla małżeństw na Śląsku.

Na 426 stronach książki znajdują się również zdjęcia z miejsc, które odwiedziła autorka ze swoim mężem Piotrem, po których chodził Jezus Chrystus: Betlejem, Nazaret, Jerozolima. Zaś autorką zdjęcia na okładce jest Olivia Nikel, żona obecnego ambasadora Niemiec w Warszawie.

Myśląc o Czytelniku, autorka zamierzyła, że będzie to książka dla tych, którzy na co dzień żyją z Bogiem, ale także dla tych, którzy tę wędrówkę dopiero rozpoczynają. Zmiany, które nastąpiły i następują w jej osobistym życiu, to główna inspiracja do jej powstania. „Gdy w 1992 roku rozpoczęłam czytanie codziennych rozważań biblijnych C.H. Spurgeona, nie przypuszczałam, że będą towarzyszyć mi do dzisiaj, kiedy mogę śmiało powiedzieć, że codzienne czytanie Słowa Bożego ukształtowało we mnie Boży charakter. Wielu mówi, że chciałoby coś zmienić w swoim życiu. Nie raz osobiście doświadczyłam, że nie wystarczy sama deklaracja, chęć, wypowiedzenie tego. Żeby się zmieniać potrzebna jest inspiracja, twórcze źródło, świadome i celowe zaangażowanie, przestrzeń dla serca i umysłu – relacja z Bogiem, która daje życie i wykracza daleko poza nie”.

Czytając tę książkę nie sposób nie zastanawiać się nad tym, kim jest Bóg, z jakimi oczekiwaniami jest związana relacja z Nim, jaki jest mój obraz siebie samego, jak radzić sobie ze swoimi pragnieniami, co wydarzy się po śmierci. Te pytania znajdują swoje odpowiedzi w tych krótkich rozważaniach, ale przede wszystkim, nadają kierunek, by trwać w Jego obecności na co dzień.

Książka została wydana przez Wydawnictwo Warto, jej premiera miała miejsce 7 lipca 2018 roku. Dostępna jest w księgarni „Warto” w Cieszynie i na www.warto.com.pl.


Nasi partnerzy