1.5

W niedzielę, 15 lipca pod hasłem „Pragniesz?” rozpoczyna się Tydzień Ewangelizacyjny w Zelowie.

Motywem przewodnim są słowa Boga: „Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody życia”. [Objawienie Jana 21,6b]

Co dzisiaj może być za darmo? Jest jeszcze jakieś świeże źródło? Wiem, czego lub kogo pragnę? Zainspirowani obietnicą Boga Ojca będziemy stawiać sobie wiele pytań, przede wszystkim o to, co daje nam On w Chrystusie, za darmo, każdemu, kto pragnie. Mamy nadzieję, że nabożeństwa, seminaria, wykłady, dyskusje, koncerty będą sprzyjały odkrywaniu najgłębszych pragnień i będą prowadziły do spotkania z Tym, który może je zaspokoić. Jezus może rozbudzić w nas nowe tęsknoty, marzenia, może dać nam nową energię i siłę do życia. Żebyśmy pragnęli pragnąć. Żeby chciało nam się chcieć.

Głównym mówcą będzie ks. dr Grzegorz Olek, który zaprasza na cykl spotkań pod hasłem „W drodze do celu”. O pierwszym wykładzie, zatytułowanym „Czy droga jest celem?”,  autor mówi: Cztery Ewangelie przekazują nam nie tylko to, jak wyglądało pierwsze przyjście na ziemię Jezusa Chrystusa, ale i zachęcają do uczenia się wiary od Niego. W Ewangelii Łukasza naśladowanie Jezusa jest przedstawione jako długa podróż z Jezusem do Jerozolimy. Co jest celem tej podróży? A może sama podróż już nim jest?

Do stałych punktów programu zelowskiego Tygodnia należą również seminaria. W tym roku tematy tych spotkań zaproponowali: Bogumił Jarmulak, pastor Ewangelicznego Zboru Reformowanego w Poznaniu; diakon Aleksandra Błahut-Kowalczyk, teolożka, autorka książek z esejami, tomików poezji i cyklu audycji „5 minut nad Biblią” w radiowej Dwójce oraz, zastępując chorego ks. Adama Podżorskiego: ks. Wojciech Rudkowski, duszpasterz ewangelizacyjno-misyjny diecezji warszawskiej KE-A oraz diakon Paweł Gumpert Obst, dyrektor Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie.

Na wieczornych „Koncertach z newsem” wystąpią: Schola „Laudate Dominum”, Zelowskie Dzwonki, Michał Rassek, Robert Kasprowicz, Chór Ewangelicki Im. Oskara Kolberga i zespół Warsaw Worship Team.

Dzieci mogą codziennie (od poniedziałku do soboty) uczestniczyć w półkoloniach. Organizatorzy zapraszają je na cykl zajęć „Zielone Opowieści” o ciekawych i stale aktualnych lekcjach zapisanych w Biblii, a związanych z roślinami. Oprócz tego dla dzieci będzie dużo dobrej zabawy, humoru i muzyki. Wszystko w godz. od 9.30 do 13.00.

 

Szczegóły programy TEZ 2018 >> pdf tez2018


Nasi partnerzy