1.5

72. Tydzień Ewangelizacyjny zakończył się w niedzielę 11 lipca, ale jego program zrealizowany został w całości w formule online, więc może trwać nadal. Wystarczy wejść na YouTube: TYDZIENEWANGELIZACYJNY i po raz pierwszy lub kolejny wsłuchać się w wykład biblijny, wziąć udział w webinarium lub w spotkaniu ewangelizacyjnym. Można też zachęcić – do tego samego – przyjaciela, znajomego, sąsiada.

W trakcie wieczornych spotkań ewangelizacyjnych Stuart McAllister wzywał: „Idź i… pragnij dobra… miej nadzieję… szukaj sprawiedliwości… przebaczaj, kochaj… zadawaj pytania! Warto stawiać pytania, nie kierować się rutyną, nie zniechęcać się, nie przyjmować niczego jako oczywistość, ale szukać odpowiedzi, pragnąć dobra, nadziei, sprawiedliwości, miłości… nie raz a stale, wytrwale!

Warto się zastanowić, czy kocham swojego sąsiada lub jakim jestem przyjacielem, i czy potrafię udzielić wsparcia w cierpieniu? Do takich refleksji zachęcają wykłady biblijne, które prowadzili ks. dr Grzegorz Olek i ks. Timothy Hinrichs, obecny i pierwszy dyrektor Szkoły Biblijnej CME.

Warto wybrać jedno lub kilka webinariów, żeby zastanowić się nad przygotowanymi przez ekspertów z różnych dziedzin tezami, propozycjami, np. żeby czytając Biblię skupić się na tym, co najważniejsze, nie zadawalać się podróbkami, religijnym „erzacem”, odkrywać na nowo znaczenie Krzyża i Zmartwychwstania Chrystusa, zastanowić się nad istotą zła, nad emocjami, których sobie czasem nie uświadamiamy, lub których nie potrafimy okazać, nad potrzebą odpuszczenia, dojrzewania, przekazywania wiary, pełnienia w sposób właściwy swojej roli w małżeństwie, i nad wielu innymi zagadnieniami związanymi z naszym chrześcijańskim powołaniem i z codzienną praktyką, pełną życiowych wyzwań.

Warto wracać do chwil, w których wydarzyło się coś ważnego. Warto słuchać Boga, gdy staje na naszej drodze, gdy porusza nas Jego Słowo.

Tydzień Ewangelizacyjny Dzięgielów 2021 trwał od 4 do 11 lipca, wykłady, webinaria i spotkania ewangelizacyjne można nadal odnaleźć na:

YouTube: TYDZIENEWANGELIZACYJNY

Program z opisem tematyki i informacją o wszystkich wykładowcach znajduje się na www.te.cme.org.pl.

Serdecznie zaprasza Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, organizator tego wydarzenia.

 

 


Nasi partnerzy