1.5

Na początku lipca swoją premierę miała książka ks. Sławomira Sikory pt. “Ławka”. Jako jej wydawca wspólnie z autorem chcieliśmy zaproponować możliwość zorganizowania w parafii lub innym miejscu spotkania autorskiego lub wygłoszenia przez autora kazania w czasie nabożeństwa. Proponujemy, żeby skorzystać z tej propozycji jesienią tego roku.

„Ławka” to powieść o spotkaniu dwóch mężczyzn, między którymi rodzi się wyjątkowa przyjaźń. W jej tle toczą się relacje rodzinne, odbywają biegi, dzieją się duchowe przełomy i rozkwita miłość. A wszystko zaczyna się na szczecińskiej ławce z widokiem na Łasztownię, w mieście, w którym na co dzień mieszka i pracuje autor – teolog i duchowny luterański, a także maratończyk i organizator Ekumenicznych Biegów Charytatywnych w Szczecinie. W 2014 roku debiutował tomikiem poezji „Myśli w biegu”. W swojej powieści inspiruje do przemyśleń nad własną historią życia i w przyjazny sposób zaprasza na metaforyczną ławkę, gdzie jest czas i są warunki, żeby spotkać się i słuchać drugiego. Co nie oznacza, że jest to najwygodniejsze miejsce na świecie, ale o tym można przekonać się, czytając.

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy bezpośrednio z autorem slawomir.sikora@luteranie.pl lub z naszym wydawnictwem warto@cme.org.pl; tel. 693 58 24 24. Chętnie pomożemy w zorganizowaniu i promocji.

Wydawnictwo Warto


Nasi partnerzy