1.5

Już w niedzielę 31 października, w Święto Reformacji, w szczególnym dniu dla luteran na całym świecie, rusza nowa strona www.kosciolwsieci.net. Motto, które jej towarzyszy dotyczy wolności: „Żyjemy w sieci, ale jesteśmy wolni, dzięki Chrystusowi”. I nie chodzi tu o życie bez zasad, ale przekonanie, że wolność ma swoje źródło w wierze w Boga, a człowiek jest stworzeniem, które zawdzięcza Mu życie.

Zdajemy sobie sprawę, że w Kościele są osoby, które z różnych względów nie mogą uczestniczyć w życiu wspólnotowym, a chętnie wzięłyby udział w nabożeństwie, spotkaniu czy wykładzie biblijnym, dlatego zebraliśmy te działania w jednym miejscu, żeby łatwiej i szybciej można było do nich dotrzeć. Na co dzień również spotykamy się z osobami, które są ciekawe innych ludzi i chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o luteranizmie. To właśnie w tym miejscu będzie można go odkrywać i przy okazji poznawać różne parafie, które działają w swoim niepowtarzalnym stylu i chcą się dzielić swoimi zasobami z innymi.

Oprócz materiałów zgrupowanych w siedmiu kategoriach tematycznych, będą również prezentowane dodatkowe treści, które pozwolą odbiorcom na docieranie do wydarzeń i miejsc jeszcze nieodkrytych w sieci. Pomimo ogólnej dostępności do informacji, ich ilość, jakość i rozrzucenie sprawiają, że można czuć zagubienie, tym bardziej „Kościół w sieci” wydaje się być dobrym i potrzebnym miejscem.

„Kościół w sieci” to projekt, który został zainicjowany przez duchownych diecezji katowickiej związanych z ChTI, merytorycznie wsparty przez Kościół Luterański w Polsce, a finansowo przez Światową Federację Luterańską i Ewangelicki Kościół Westfalii. Za jego wdrożenie i realizację oraz koordynację jest odpowiedzialne Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

Zespół Kościoła w sieci

*

Wszystkich, którzy zapiszą się do newslettera czeka rabatowa niespodzianka księgarska i systematyczne wiadomości z naszej „sieci”.

A tych, którzy chcieliby przesyłać informacje do swoich wydarzeń online, do czego zachęcamy, prosimy o kierowanie ich na adres: kontakt@kosciolwsieci.net.

 


Nasi partnerzy