1.5

Kilkanaście lat temu prowadziliśmy akcję „Operacja Andrzej”, której celem było zachęcanie do przekazywania ewangelii innym, tak jak to robił Andrzej z Ewangelii Jana, który mówił różnym ludziom, że spotkał Chrystusa. Fragment o Korneliuszu (poniżej) zachęca do zrobienia kroku dalej – czyli do rozpoczęcia akcji „Operacja Korneliusz” [OK]. Biblijny Korneliusz był tym, który zaprosił swoich krewnych i najbliższych przyjaciół do siebie, i oczekiwał na tego, który miał mu opowiedzieć o Chrystusie.

Dołącz do OK!, zaproś do swojego domu bliskich, znajomych, a może sąsiadów na wspólne oglądanie TED 2020, którego centrum jest zwiastowanie o Jezusie Chrystusie, Zbawicielu.

Jeżeli zrobimy to wspólnie i połączymy nasze siły – dotrzemy do bardzo wielu ludzi. OK?

Wtedy Piotr zszedł do mężów i rzekł: Jestem tym, którego szukacie; co za przyczyna sprowadziła was tutaj? A oni rzekli: Setnik Korneliusz, mąż sprawiedliwy i bogobojny, cieszący się uznaniem całego narodu żydowskiego, otrzymał od anioła świętego polecenie, aby cię wezwać do swojego domu i posłuchać tego, co masz do powiedzenia. Poprosiwszy, aby wstąpili, udzielił im gościny. Nazajutrz zaś wstał i poszedł z nimi, a niektórzy z braci w Joppie towarzyszyli mu.
Następnego dnia przybył do Cezarei; Korneliusz zaś, zwoławszy swoich krewnych i najbliższych przyjaciół, oczekiwał ich. A gdy Piotr miał wejść, Korneliusz wyszedł mu na przeciw, padł do nóg jego i złożył mu pokłon. Piotr zaś podniósł go, mówiąc: Wstań, i ja jestem tylko człowiekiem. I rozmawiając z nim, wszedł i zastał wielu zgromadzonych i rzekł do nich: Wy wiecie, że dla Żyda przestawanie z ludźmi innego plemienia lub odwiedzanie ich jest niezgodne z prawem; lecz Bóg dał mi znak, żebym żadnego człowieka nie nazywał skalanym lub nieczystym. Dlatego też wezwany, przyszedłem bez sprzeciwu. Zapytuję więc, dlaczego wezwaliście mnie?
A Korneliusz rzekł: Przed czterema dniami około tej godziny, o dziewiątej, modliłem się w domu swoim, gdy nagle stanął przede mną mąż w lśniącym odzieniu. I rzekł: Korneliuszu, wysłuchana została modlitwa twoja i jałmużny twoje zostały wspomniane przed Bogiem. Poślij przeto do Joppy i sprowadź Szymona, którego nazywają Piotrem; przebywa on w gościnie w domu Szymona, garbarza, nad morzem. Natychmiast więc posłałem po ciebie, a ty dobrze uczyniłeś, że przyszedłeś. A teraz jesteśmy wszyscy zgromadzeni przed Bogiem, aby wysłuchać tego wszystkiego, co ci Pan nakazał.
Dzieje Apostolskie 10, 21-33 (Biblia Warszawska)

 

 


Nasi partnerzy