1.5

A połamawszy chleby, dawał uczniom, a uczniowie rozdawali je tłu­mom.
I wszyscy zjedli, i najedli się do syta. I zebrali resztki: dwanaście
koszyków pełnych okruchów.

Mt 14,19–20, Biblia poznańska

„Okruchy Słowa Bożego” to zbiór kazań ks. Romana Miklera, wieloletniego duszpasterza krakowskiego, który w swojej służbie, jak napisał we wstępie jego przyjaciel: „wskazywał Chrystusa jako ostateczne spełnienie Bożej miłości”.

Do zbioru zostało wybranych 65 kazań z różnych okresów życia autora i przedstawionych w kolejności nieodpowiadającej porządkowi roku kościelne­go – niczym garść cennych kamieni lub okruszyn, by ci, którzy będą je czytali mogli się do woli nasycić. Nie brakuje w nim tematów trudnych, chociażby o istocie zła, stracie, bałwochwalstwie, obcości, czy kryzysie wiary. Przede wszystkim jednak autor sięga do tematów i fragmentów biblijnych, które dają nadzieję, podnoszą, pozwalają przejść przez ciężkie doświadczenia i iść dalej, nie odczuwając głodu…

Inspiracją do tytułu dla tej książki stały się słowa ks. Marcina Lutra z jego wstępu do Postylli Domowej: „Wydawało mi się, że [kazania te] zostały zupełnie zapomniane. Komu się wszakże podobają, temu chętnie ich użyczam jako okruszyn, które pozostają w nadmiarze”.

Książka została wydana przez parafię ewangelicką w Krakowie we współpracy z Wydawnictwem Warto. Można ją nabyć w księgarni „Warto” na www.warto.com.pl i w innych księgarniach ewangelickich.

[w]

 

 

 

 

 

 


Nasi partnerzy