1.5

Sobota przed Niedzielą Palmową. Słońce, choć temperatura poniżej zera kiedy wyruszaliśmy z paniami z Tychów. Trochę się obawiałam czy panie przyjadą do Dzięgielowa na Wiosenną konferencję dla kobiet 2018, czy wybiorą raczej przedświąteczne sprzątanie. Mimo moich obaw, w dzięgielowskim kościele było tylko trochę wolnych miejsc, gospodarze powiedzieli, że w pierwszej części spotkania uczestniczyło ok.  170 osób.

Temat, wokół którego chciałyśmy się skupić to pytanie: Czego pragniesz? W śpiewie prowadziła nas część zespołu SDG z Ustronia. Pierwsza pieśń i cały kościół śpiewał, niesamowite wrażenie. Kolejny punkt programu to wykład dyrektora Centrum Misji i Ewangelizacji − diakona Pawła Gumperta, który mówił o istotnych pragnieniach człowieka, dotyczących sfery emocjonalnej, cielesnej i duchowej. To był męski punkt widzenia i dobrze! Zapamiętałam, że szacunek mężowi musi być okazywany, tak jak ja chcę odczuwać, że jestem kochana. Miłość to godziny pracy! Potem mówił o pragnieniach cielesnych. Przypomniał o tym, że umieramy bez wody i jak ważny jest seks dla mężczyzny. A na końcu zwrócił uwagę na pragnienia duchowe. Smutne jest to, że w dzisiejszym świecie zanika pragnienie Boga. Bóg daje darmo pragnącemu: “Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota (Obj. 21,6)”. Pragnącemu!  Zdanie, które utkwiło mi w pamięci: umrę duchowo jeżeli nie będę pragnąć Boga! I tu padły trzy wskazówki, jak wzbudzić w sobie pragnienie Boga.

Potem przerwa na rozmowy,  aromatyczną kawę, herbatę, pyszne bułeczki, i stoisko księgarni „Warto” (oblegane nie tylko ze względu na nowości). Po przerwie było nas już mniej, ale świadectwo Bożego prowadzenia, którym podzieliła się dr Lidia Żur było zachęcające do tego, by marzyć. Co prawda zatytułowała swoje wystąpienie: „Uważaj o czym marzysz”, ale wskazywała przede wszystkim na to, że marzenia Pan Bóg spełnia i w tym kontekście rzeczywiście warto uważać o czym marzymy. Oczywiście są marzenia w naszym życiu, których jeszcze nie udało się osiągnąć, ale warto marzyć, bo marzenia dodają skrzydeł.

chevron-right chevron-left

Moim zdaniem to była dobra konferencja. Na zakończenie prowadząca Jola Janik zaprosiła na Jesienną konferencję dla kobiet, która odbędzie się 10 listopada tego roku. Na pożegnanie, po błogosławieństwie, każda uczestniczka spotkania otrzymała magnes na lodówkę z biblijnym hasłem roku 2018 zawartym w Objawieniu Jana (21,6).

Dziękuję Bogu za czas spędzony na tej konferencji i za myśli, które pojawiły się w mojej głowie. Dziękuję współorganizatorkom: Ewie Londzin i Jolancie Janik. Zespołowi SDG, Pawłowi Gumpertowi  i Lidii Żur oraz wszystkim, którzy modlili się o to przedsięwzięcie.

Mariola Fenger


Nasi partnerzy