Oto kolejne wartościowe propozycje na czas pasyjny, na „7 tygodni bez? i z?”

Przykazania na każdy dzień. Autor refleksji do przykazań rabbiego Jeszui wywodzi się z Krakowa, ale od 1993 roku mieszka z rodziną w Stuttgarcie. Studiował elektronikę i wokalistykę, obecnie pracuje jako śpiewak w Operze Stuttgarckiej. Z zamiłowania jest naśladowcą Mistrza z Nazaretu, którego czterdzieści lat temu przyjął za swego osobistego Zbawiciela i wyznaje jako Syna Bożego oraz Mesjasza.
Uczeń Jezusa to ktoś, kto nie tylko jest znawcą Jego nauki, ale także potrafi tę naukę praktycznie stosować w życiu. W tym sensie jest tylko jeden Mistrz – Jezus, na którym winni wzorować się wszyscy Jego naśladowcy.
Chcesz tego? pomogą Ci w tym Przykazania na co dzień.

Modlić się Biblią. Ta mała książeczka pomoże Tobie i Twojemu dziecku odkryć jak wielkim skarbem jest Biblia. Dzięki niej poznajemy miłość Boga do wszystkich ludzi. Z Biblii też uczymy się jak rozmawiać z Bogiem w modlitwie. Warto otwierać codziennie i modlić się z dzieckiem.

Awaria elektrowni. Czy umiemy sobie wyobrazić, że  nagle gasną wszystkie światła, życie miasta zamiera. Ale są i tacy, którzy tylko na to czekają… Nastrojowe, bogato ilustrowane opowiadanie o nocnym życiu zwierząt. Urzekająca atmosferą książka wprowadza czytelników w nocny świat zwierząt: puchacza, lisa, ropuchy, raka, jeża i wielu innych…

Rozdroża. Young w mocny słowach przedstawia zagubienie i niedowierzanie bohatera swojej powieści, Odmienna od codziennej sytuacja w jakiej się znalazł, wystawia jego wierzenia na próbę i pozostawia mu wybór zmiany samego siebie. W surrealistycznym świecie spotyka Irlandczyka , „obcego”, który pociesza i babcię, która gotuje z „sekretnych receptur rodzinnych.” Babcia uczy również o śmierci, przebaczeniu, i tym co się znajduje pomiędzy czasem i wyborem. Young, po mistrzowsku oddaje poczucie powszechnego cierpienia i bólu, ucząc, że wybory są tam, gdzie potrafimy je zobaczyć. Ile razy i my stajemy na życiowym rozdrożu?

W księgarni mamy także nowe wzory kartek na uroczystość ordynacji  i konfirmacji.

 

Życzymy błogosławionego czasu pasyjnego

 


Nasi partnerzy