1.5

 

28 i 29 października 2019 roku w Falentach k/Warszawy odbędzie się konferencja, na której spotkają się osoby i instytucje związane z tematem migracji i uchodźstwa w Polsce.  

Jaki jest jej cel?

Projekt „Gościnny Kościół”, który trwał przez dwa lata właśnie dobiegł końca, ale temat dotyczący uchodźców i migrantów nie jest i nie może być zamknięty. Mieliśmy okazje doświadczać jego trudności, ale i odkrywać tkwiący w nim potencjał, dlatego w czasie konferencji podsumujemy go z tych dwóch perspektyw, a także przedstawimy nowe możliwości.

Wiele się nauczyliśmy, ale też zapewne wiele jeszcze nie wiemy, dlatego spotykając się w gronie osób zainteresowanych tematem, pochodzących z różnych miejsc i środowisk, poświęcimy czas na warsztaty, spotkania z migrantami i uchodźcami oraz osobami reprezentującymi instytucje wspierające na co dzień te grupy, by wspólnie poszukać nowych perspektyw, zastanowić się nad możliwością rozwoju tego tematu i działań.  Dla kogo?

Chcemy zaprosić wszystkich, którzy na co dzień spotykają się z migrantami i uchodźcami lub chcą się do takich spotkań odpowiednio przygotować bądź sami są tymi, którzy innych mogą wprowadzać w ten temat. Dlatego zapraszamy: duchownych i pracowników kancelarii (osoby pierwszego kontaktu) z różnych Kościołów | katechetów, nauczycieli ze szkół prowadzonych przez organizacje kościelne | przedstawicieli mediów kościelnych | pracowników jednostek diakonijnych, charytatywnych, społecznych w Kościołach. Będziecie Wy i będą też specjalni goście, razem będziemy tworzyć to wydarzenie i uczestniczyć w nim.

Co dla Was przygotowaliśmy?

Spodziewajcie się czasu na poznawanie się, dzielenie się osobistymi doświadczeniami, warsztatowe uczenie się od siebie nawzajem, prezentację stanowisk i postaw związanych z kryzysem migracyjnym, a także działań, starań, sukcesów, porażek i nowych wątków.

Będziemy rozmawiać m.in. o tym:

  • jakie są stanowiska Kościołów wobec kryzysu migracyjnego
  • co stoi za różnymi reakcjami wobec tego kryzysu
  • jak wygląda procedura uzyskania statusu uchodźcy
  • co dalej po jego uzyskaniu
  • co się konkretnie dzieje w praktycznych działaniach różnego typu instytucji w Polsce

POBIERZ PROGRAM migraprogram

Gdzie i kiedy?

28 i 29 października, poniedziałek i wtorek Centrum Konferencyjne w Falentach k/Warszawy

Dojazd

  • samochodem 30 minut z centrum Warszawy
  • komunikacją miejską:
    tramwaj 7, 9, 15 do P+R Al. Krakowska, a następnie autobusem 706 przystanek Falenty Osiedle  (kilka minut od przystanku jest ośrodek) lub autobusy 707, 721 do przystanku Puchały (dłuższy spacer ok. 20 minut)

Rozpoczynamy w poniedziałek od 15.30 (rejestracja i kawa), a we wtorek od godziny 9.00 i kończymy konferencję
o godzinie 16.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w konferencji.

Jak się zgłaszać?

Na zgłoszenia czekamy do 15 października br. poprzez formularz: https://forms.gle/zvut3iw6sRz9QCKQ9
W przypadku pytań prosimy  o kontakt mailowy na adres: pre@pre.pl lub telefoniczny pod nr + 48 22 849 96 79 l (pon-pt w godz. 8.00-15.00).

Dziękujemy!

Koszty

Dla osób zgłoszonych udział w konferencji jest bezpłatny (nocleg i wyżywienie). Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Strona projektu: https://ekumenia.pl/goscinny-kosciol/

 

Organizator
Partner projektu

 


Nasi partnerzy