1.5

Moi; młodzi, odważni, inni

Trudny czas, który rozpoczął się w połowie marca, wpłynął na wiele planów organizacyjnych. Nie odbył się między innymi obóz dla dzieci organizowany przez Centrum Misji i Ewangelizacji, który zaplanowano w tym roku w pięknej nadmorskiej miejscowości – Łebie. No cóż, i z tego typu okolicznościami można było się liczyć. Jednak Bóg chciał, abyśmy spędzili ten czas wspólnie i … udało się.

W zamian od 3 do 9 sierpnia w Dzięgielowe zorganizowaliśmy półkolonie “Lato na łące”. Towarzyszyło nam hasło i „obozowy hymn” – „Młodzi, odważni, inni”, do którego słowa i muzykę napisali Zbigniew Kłapa i Jadwiga Kłapa-Zarecka. Piękna muzyka, piękna treść, która do niejednego przemówiła. A co jeszcze? Cudowny, błogosławiony czas, który mogliśmy wspólnie spędzić z dzielnymi, kochanymi dziećmi, należącymi do różnych parafii diecezji Cieszyńskiej i nie tylko.

Spotkania odbywały się w godzinach od 9.00 do 17.00. Czas miał nam niesamowicie szybko na wspólnym śpiewie, scence prowadzonej przez ciocie Kingę i Justynkę i tematach dotyczących bohaterów biblijnych. Przedstawiały one główne cechy, z którymi identyfikowali się owi bohaterowie. Był również czas na wykonywanie kart pracy dostosowywane do tematu dnia oraz nasz obozowy lapbook, którego pomysłodawcą była ciocia Kinga. Każdego dnia wklejano do niego wklejane wersety w różny bardzo kreatywny sposób. Oczywiście był również czas na posiłek – obiad, który znikał z talerzy w mgnieniu oka. Po obiedzie sjesta, zasłużony odpoczynek, na który składała się ciekawa bajka, a potem… uwielbiane przez wszystkich sporty prowadzone przez niezawodnych naszych trenerów: ciocię Justynkę i wujka Andrzeja. Prace plastyczne, które niejednego zaskoczyły. Urozmaicony podwieczorek, na który dzieci nie mogły się doczekać.

Nie zabrakło również atrakcji. Odwiedzili nas strażacy z Bażanowic i Dzięgielowa, którzy przekazali dzieciom najważniejsze informacje dotyczące pierwszej pomocy. Mogliśmy wspólnie sprawdzić się w roli ratownika. Dzień wodny w trakcie upałów również był wielką ochłodą. Przygotowane balony napełnione wodą i wykorzystywane podczas kilku konkurencji były niesamowite. Kolejną niespodzianką okazało się kulinarne przedpołudnie, podczas którego wykonywaliśmy własnoręcznie pierniki (skonsumowane na popołudniowym podwieczorku). Mieliśmy bardzo dużo atrakcji oraz możliwość spędzania wspólnie czasu na wzajemnym poznawaniu się, chwaleniu Pana Boga przez śpiew, słuchanie Słowa oraz uczenie się wersetów biblijnych.

Dziękujemy Panu Bogu, że nam błogosławił, że szczęśliwie bez jakichkolwiek obaw mogliśmy wspaniale z cudownymi dziećmi spędzić czas. Dziękujemy wszystkim ciociom, które bezinteresownie poświęciły swój cenny czas oraz głównej organizatorce, koordynatorce cioci Danusi Ostruszce za czuwanie nad wszystkim.

Do zobaczenia za rok!

BM


Nasi partnerzy