1.5

Dwadzieścia pięć osób, czyli przedstawiciele ośmiu parafii (młodzież, księża), diecezjalny duszpasterz młodzieży (ks. Marcin Podżorski), przedstawicielka diecezjalnej komisji młodzieży (Elżbieta Danel-Firla), pracownicy Centrum Misji i Ewangelizacji (Katarzyna Wesner-Macura i ks. Tymoteusz Bujok ), studenci Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej (Grzegorz Fryda i Damian Rusin) oraz młodzież z diecezji katowickiej zaangażowana w program #młodzi na Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie – w takim gronie 16–17 listopada w Wiśle Jaworniku odbyło się spotkanie osób pracujących z młodzieżą w diecezji cieszyńskiej.

chevron-right chevron-left

Było bardzo intensywnie. W piątkowe popołudnie udało nam się opracować kalendarz imprez młodzieżowych, na które chcemy zaprosić młodych z diecezji w roku 2019. W planach są wydarzenia, które dzieją się już od lat (Bezsenna noc czy Noc z Lutrem), ale pojawiło się też kilka nowych pomysłów. Już niebawem usłyszycie o nich.

Część „oficjalna” zakończyła się o 22.00, ale rozmowy trwały dużo dłużej. Sobotni poranek rozpoczęliśmy od modlitwy i wspólnego śpiewu, refleksją na temat Szymona Piotra i Malchusa podzielił się ks. Tymek. Nastał czas na rozmowy w dwóch grupach: „głównych liderów” życia młodzieżowego na parafiach i „młodych liderów”. Starsi dzieli się swoimi sukcesami w pracy, a młodzi pracowali nad konkretnymi rzeczami które mogą zmienić w swoich młodzieżówkach, by lepiej działały. Po dyskusjach czas na garść pomysłów na młodzieżówki. Szybka burza mózgów na temat hasła i wersetu przewodniego na rok 2019  i nastał czas na modlitwy. Teraz działamy – w grupie na facebooku i co ważniejsze w realu. Do zobaczenia na imprezach młodzieżowych!

Katarzyna Wesner-Macura
foto:  Mateusz Sikora


Nasi partnerzy