1.5

Na życzenie czytelników na polskim rynku ponownie ukazała się wyjątkowa książka Marcina Lutra „Drogowskazy chrześcijanina na każdy dzień”. Nieczęsto w naszym kraju wydaje się jego dzieła, tym bardziej wybory z pism i kazań, a jeszcze rzadziej – kompilacje uporządkowane w rozważania na każdy dzień roku oraz specjalne święta. 

 

 

To książka szczególna, bo codziennie może przypominać człowiekowi, kim jest on sam oraz jego Bóg, jest pełna drogowskazów, które na drodze życia pomagają odkrywać, na czym polega zaufanie, wolność, odpowiedzialność i prawdziwa miłość. Luter poprzez poszczególne dni prowadzi człowieka przed oblicze samego Boga, ale nie jest to droga prosta i oczywista – człowiek i Bóg w tych tekstach ma wiele twarzy, ukazuje się w wielu postaciach, zarówno zaskakuje, jak i inspiruje do refleksji.

W Niemczech książka była wydana 17 razy i osiągnęła nakład ponad 800 tysięcy egzemplarzy, u nas ukazuje się jej trzecie wydanie z niezmienną dedykacją dla czytelnika poszukującego osobistej relacji z Bogiem i pragnącego jej pogłębienia, a także odczuwającego pustkę lub stagnację, a jednocześnie otwartego na zmiany w swoim życiu oraz zainteresowanego duchowością ewangelicką.

Warto.

Książka do nabycia w  księgarni “Warto” (ul. Wyższa Brama 29 w Cieszynie) lub Internetowej.


Nasi partnerzy