1.5

“Pragniesz?” to hasło 69. Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie, który rozpoczyna się w sobotę, 30 czerwca i trwać będzie do niedzieli, 8 lipca. W trakcie tego długiego, obejmującego dwa weekendy tygodnia, odbędzie się dziewięć spotkań ewangelizacyjnych o godz. 17.00, sześć koncertów o 20.30, liczne wykłady, seminaria, warsztaty, zajęcia dla dzieci. Wstęp na wszystkie spotkania i koncerty jest wolny. Wystąpią zespoły: Дія Друга, Pathlife, Joanna Smajdor i Mateusz Walach, 12 kamieni, CME i Warsaw Worship Team.

W czasie przedpołudniowych sesji wykłady biblijne poprowadzą: ks. Timothy Hinrichs, ks. Adam Podżorski, ks. dr Grzegorz Olek i dr hab. Piotr Lorek – dawni i obecni wykładowcy Szkoły Biblijnej przy Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie, obchodzącej 20-lecie (2-7.07, godz. 10.30).

W trakcie spotkań ewangelizacyjnych o godz. 17.00, które są punktem kulminacyjnym każdego dnia Tygodnia Ewangelizacyjnego i gromadzą największą liczbę słuchaczy, Słowo Boże głosić będzie Elke Werner, mówczyni znana z kampanii ewangelizacyjnych ProChrist, nauczycielka religii i sztuki, członkini Komitetu Lozańskiego.

Ze spotkań o godz. 17.00 oraz wykładów o 10.30 prowadzone będą wideotransmisje on-line na stronie www.te.cme.org.pl.

Podczas gdy dorośli spotykać się będą w namiocie głównym, dzieci, w dwóch grupach wiekowych, wezmą udział w programie przygotowanym dla nich przez wykwalifikowanych pedagogów. W niedzielę 1 lipca o 14.00 dzieci obejrzą spektakl pt. „Emmanuel” Teatru Dobrego Serca z Warszawy, a od poniedziałku do soboty o godz. 10.30 wezmą udział w interaktywnych spektaklach Teatru dla Dzieci i Młodzieży „Eden” z Wieliczki. O 15.15 pobiegnie cykl „Czytamy, jak mamy” w którym książki czytać będą dzieciom dawni i obecni pracownicy księgarni Logos, Słowo i Warto oraz zaproszeni goście. W odrębnym cyklu programowym spotykać się będą #młodzi 12+.

O godzinie 15.15 od niedzieli do niedzieli w paśmie niemal 50. seminariów wybrać będzie można  m.in. tematy związane z problematyką biblijną, etyczną,  rodzinną, działaniami misyjnymi w Afryce, pomocą dla uchodźców, rocznicą 100 lat Odrodzenia Polski, związkami chrześcijaństwa z judaizmem.  Od 13.00–17.00 codziennie czynna będzie strefa gier, organizowane będą rozgrywki sportowe, a także warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, można będzie m.in. nauczyć się pisania tradycyjnym atramentem na oryginalnych zwojach papirusu, wziąć udział w warsztatach plastycznych czy warsztatach z cyklu „Pomoc dla Afryki”.

Serdecznie zapraszamy do miasteczka ewangelizacyjnego w Dzięgielowie, przy ul. Misyjnej 8.

 

Więcej na www.te.cme.org.pl

 

 

 


Nasi partnerzy