1.5

Dla Jego chwały

Timothy D. Hinrichs

Właśnie na naszej półce księgarskiej Warto pojawiła się książka amerykańskiego misjonarza i duchownego, która powstała już dziesięć lat temu, a w tym roku została wznowiona. To kilkaset stron z kazaniami i rozważaniami adresowanych do czytelników spragnionych Bożego Słowa i tych, dla których Biblia jest źródłem życia. Autor zagłębiając się w Pismo Święte postawił sobie za cel wydobycie na światło dzienne zasad dotyczących życia chrześcijańskiego, uznając, że można nie mieć nic na tej ziemi, a jednak żyć jak najradośniejszy człowiek na świecie.

Wiele z tych tekstów może stanowić wyzwanie i skłaniać do konfrontacji w sposób, jakiego nie znasz. Inne będą zachęceniem w wierze i służbie dla Boga – a przede wszystkim impulsem do oddawania swoim życiem chwały Jezusowi Chrystusowi, bo jak uważa autor „to nie zdolności ani umiejętności zwiastującego, ale Boże Słowo jest tym, co pobudza, zachęca i uzdrawia”.

Timothy Hinrichs pochodzi z Minneapolis. Swoją działalność misyjną rozpoczął w Czechach, gdzie przez sześć lat służył w Śląskim Kościele Ewangelickim oraz wykładał na Wydziale Katechetycznym Uniwersytetu w Ostrawie. Od 1998 roku prowadził zajęcia i kierował wraz z żoną Szkołą Biblijną w Dzięgielowie. Obecnie, po czternastoletniej służbie na Śląsku, mieszka w Stanach, gdzie pracuje jako ksiądz.

Książka do nabycia w księgarni „Warto”

https://www.warto.com.pl/produkt/dla-jego-chwaly/

 

 


Nasi partnerzy