1.5

Wielu ludzi nie od dzisiaj poszukuje odpowiedzi na pytania dotyczące sensu małżeństwa i zastanawia się, czy i jak świętość i świeckość są z nim związane.

Niilo i Päivi Räsänen, fińskie małżeństwo, autorzy książki „Co z tym małżeństwem?”, sięgają do biblijnego obrazu małżeństwa. Piszą o miłości jako o czymś pięknym i twórczym, a o małżeństwie jako o przestrzeni, w której może się ona bezpiecznie manifestować i rozwijać. Wykazują, że nieprawdą jest, iż Pismo Święte mówi źle o seksie, polemizują też z innymi poglądami.

Czy nazwanie kobiety „odpowiednią pomocą” oznacza, że pełni ona drugorzędną rolę w małżeństwie? Czy Pismo Święte sankcjonuje patriarchat? Co oznacza, że kobieta i mężczyzna są różni, ale równi sobie? Na te i wiele innych pytań autorzy starają się udzielić zwięzłych odpowiedzi. Włączają się w ten sposób w szeroką dyskusję, która toczy się dziś z udziałem teologów, psychologów, socjologów i przedstawicieli innych dziedzin. W Polsce dyskusja ta nabiera tempa. W ciągu ostatnich dziesięcioleci staliśmy się uczestnikami intensywnych przemian obyczajowych i kulturowych, które są świetną okazją do przemyślenia zastanej rzeczywistości, charakteru międzyludzkich więzi i do zadania pytania o fundament chrześcijańskiej wspólnoty kobiety i mężczyzny.

Ta mała książka z ważnymi treściami, napisana prostym i komunikatywnym językiem, została przetłumaczona z języka angielskiego przez Monikę Mendroch-Krabowską. Jej dodatkowym atutem są piękne grafiki autorstwa Karoliny Kluski. To świetna propozycja na prezent. Warto.

Książka do nabycia w księgarni “Warto”.


Nasi partnerzy