1.5

Poznajemy studentów teologii ewangelickiej na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej

W połowie stycznia mieliśmy okazję poprowadzić zajęcia dla studentów Instytutu Pastoralnego w Warszawie. Pracowite dwa dni okazały się inspirujące.

Rozpoczęliśmy w piątek wspólną kolacją, a od 20.00, mimo późnej pory, pracowaliśmy intensywnie. Jak? Odpowiadając na zadane pytania na różne sposoby: wstając, ustawiając się na osi “A-Ą-B”, grając w cztery kąty. Ważne miejsce miała także praca zespołowa. Dzieliliśmy się na grupy według różnych metod i ratowaliśmy jajka (dwa jajka „przeżyły” upadek z drugiego piętra, trzecie nie miało tyle szczęścia)…

chevron-right chevron-left

Krótko mówiąc był to czas na poznawanie się, współpracę i integrację, a przy okazji naukę tego, jak można pracować z młodymi ludźmi. Ekipy wykazały się pomysłowością, sprawnie działały i umiały się dogadać. To nie zawsze jest takie proste. Piątkowy wieczór zakończyliśmy modlitwą, w której poprowadził nas Konrad.

W sobotę o 8.45 spotkaliśmy się na modlitwie prowadzonej przez Damiana. O 9.00 rozpoczęliśmy pracę dotyczącą organizacji obozów. Jakie pytanie sobie postawiliśmy? Po co organizujemy obozy? Czym się kierujemy wybierając termin i miejsce obozu? Kto jest niezbędny w kadrze? Jak powinien wyglądać harmonogram przygotowań do obozu? Jakie wytyczne musimy spełnić, by nasz obóz był „legalny”? Dużo informacji, wymiana doświadczeń, ciekawe pomysły. Bardzo wartościowe spotkanie!

Dziękujemy studentom za zaangażowanie, szczerość i wszystkie pytania. Do zobaczenia na obozach i nie tylko.

Działalnością Instytutu Pastoralnego objęci są studenci Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej, aby pokazać im różne możliwości pracy w Kościele.

Katarzyna Wesner-Macura, ks. Tymoteusz Bujok


Nasi partnerzy