1.5

Blisko 400 osób z diecezji cieszyńskiej i katowickiej wzięło udział w Bezsennej nocy 2022 w Drogomyślu.
Dziękujemy Parafii E-A w Drogomyślu za zaproszenie i zaangażowane w przygotowanie i przebieg wydarzenia.
Program został przygotowany przez młodych liderów i w dużym stopniu zrealizowany przez młodzież z parafii, w sumie 39 osób. Po programie w kościele uczestnicy spotkania wzięli udział w poczęstunku, grach i zabawach, co także wiązało się z zaangażowaniem osób w różnym wieku w dodatkowe prace.  Składamy parafii serdeczne podziękowania za zaproszenie, sprawną i kreatywną organizację wydarzenia.

A oto relacja Ani Bebek, jednej z uczestniczek:

Którędy?

16 kwietnia odbyła się kolejna, po dwuletniej przerwie wywołanej sytuacją pandemiczną, Bezsenna noc. Uczestników wydarzenia gościła parafia ewangelicko-augsburska w Drogomyślu we współpracy z Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie.

W tym roku hasłem imprezy było “Którędy?”. Razem staraliśmy się znaleźć odpowiedź na to, jaką drogą należy iść, aby dotrzeć do Jezusa. Podczas scenek przygotowanych przez grupę młodzieżową z Drogomyśla, obserwowaliśmy losy Kowalskiego, który starał się dotrzeć do swojego upragnionego Miasta R. Musiał jednak pokonać wiele przeszkód, aby się tam znaleźć. W końcu udało mu się dotrzeć do celu, ale tylko dzięki pomocy Założyciela, który zna wszystkie drogi prowadzące do Swojego Miasta i potrafi nimi bezpiecznie prowadzić innych.

Usłyszeliśmy także wiele cennych słów z ust ks. Karola Macury, ks. Tomasza Bujoka oraz ks. bp. Adriana Korczago. W spowiedzi i Komunii poprowadzili nas ks. Piotr Sztwiertnia i ks. Tymoteusz Bujok.

Słowo zwiastowane było także poprzez muzykę. Wystąpiło dla nas trio – Zofia Bujok, Michał Kasztura i Marcin Mikołajczyk oraz chór młodzieżowy “Prosto z Serc” z Drogomyśla.

Po części w kościele miał miejsce tak zwany czas “unofficial”, podczas którego wydawane były hot-dogi, a także można było porozmawiać, skosztować ciast i napić się czegoś ciepłego. Na sam koniec nie zabrakło też kultowej gry w “mafię”.

Foto: Piotr Fusik

Foto: Adam Wacławik


Nasi partnerzy