1.5

Wirtualny kalendarz adwentowy to nasza nowa propozycja na wspaniały czas adwentu. W duchu nowoczesności proponujemy formę listy kodów QR, które przeniosą dzieci i dorosłych w świat bożonarodzeniowych zwyczajów w różnych częściach świata. Link do kalendarza będzie codziennie publikowany o godz. 7.00 na Facebooku CME. Bądźmy w adwencie na całym świecie!

Kalendarz wykorzystać można na kilka sposobów. Duchownym oraz nauczycielom szkółek niedzielnych czy katechetom proponujemy wydrukować kalendarz dla każdego dziecka i rozdać w niedzielę w kościele. Jest to jedna kartka A4 (WKA druk), którą dzieci mogą powiesić w domu na lodówce i każdego dnia otwierać kolejne, wirtualne okienko.

Inną możliwością jest rozcięcie kartki na poszczególne kody i dołożenie ich do kalendarzy ze słodyczami na każdy dzień. Kalendarz można także wykorzystać na lekcjach religii i szkółkach niedzielnych. Może on również być pretekstem do wspólnego spędzenia czasu dzieci i rodziców w adwencie. Codziennie obejrzyjcie wspólnie filmik, odnajdźcie omawiany kraj na mapie świata, w Internecie poszukajcie informacji na temat sytuacji chrześcijan w danym kraju, a potem wspólnie módlcie się o nich i o Kościół w danym kraju.

Kalendarz nadaje się także do wykorzystania na lekcjach innych niż religia lub na zajęciach w świetlicy czy bibliotece. Zachęcamy do kreatywności!

Autorka pomysłu – diak. Katarzyna Kowalska – będzie wdzięczna wszystkich osobom za ogłoszenie projektu w kościołach i w mediach społecznościowych oraz za wszystkie opinie, uwagi, sugestie pomocne w przyszłych projektach.

 


Nasi partnerzy