młodzi #naWypasie

Ten rok jest inny, ale wakacje są.

Zamiast, corocznego dużego, wyjazdowego obozu, młodych Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży zapraszają na dzięgielowskie łaki. Miejsca jest dużo więc można zachować odpowiedni dystans społeczny nakazany rozwagą w sprawie epidemii, a kadra wychowawcza ma dużo pomysłów.

Będzie wypas! Pod każdym względem: dla ciała (zajęcia sportowe, gra terenowa), duszy (wspólny śpiew i wieczorna Dobra Nowina), dla brzucha (grillowanie, smaczne przekąski, kiełbasa z ogniska). Będzie czas na gry karciane i zajęcia kreatywne na kocyku.

Zachęcamy tych, którzy mieszkają dalej by zaplanować kilkudniowy rodzinny wyjazd w Beskidy – młodzi przyjdą na WYPAS a rodzice będą mieli popołudnie dla siebie.

Kiedy?
27.07 do 02.08 | zawsze 13.00–21.00

Gdzie?
Dzięgielów – łąka przed CME

Program
grill&fun/kreatywnie na kocyku/gra terenowa/ gry, zabawy i sport/ leżing i smażing/ wspólny śpiew&gadanko/

Uczestnicy
młodzi 13+

Koszt
49 zł/dzień (w cenie obiad, kolacja-grill, materiały warsztatowe, ubezpieczenie)
Płatność na miejscu gotówką

Ilość miejsc na każdy dzień: 70

Zapraszają
CME  &  DDM (Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Diecezji Cieszyńskiej)

Osoba kontaktowa
Katarzyna Wesner-Macura
katarzyna.macura@cme.org.pl
+48 691 978 383


REGULAMIN UCZESTNICTWA W MŁODZI #NAWYPASIE W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM SARS-CoV-2

UCZESTNICY: 

 1. Udział mogą brać jedynie dzieci zdrowe, które nie mają objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. 
 2. W okresie ostatnich 14 dni przed rozpoczęciem młodzi #naWypasie, dzieci nie powinny zamieszkiwać z osobą przebywającą na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych. 
 3. Dzieci muszą dostosować się do poleceń opiekunów, wychowawców i podporządkować się do zasad i regulaminu. 
 4. Dzieci powinny posiadać osobiste maseczki/osłonę twarzy. 

RODZICE/PRAWNI OPIEKUNOWIE UCZESTNIKÓW: 

 1. Rodzice/Opiekunowie uczestników młodzi #naWypasie muszą udostępnić organizatorowi możliwość kontaktu, zapewniającą szybką komunikację. 
 2. Rodzice/Opiekunowie uczestników zobowiązują się do niezwłocznego odbioru dziecka z terenu Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie w przypadku, gdy u dziecka pojawią się niepokojące objawy choroby (podwyższona temperatura, kaszel, katar, duszności). 
 3. Rodzic/Opiekun odprowadzający dziecko(-i) na miejsce zajęć musi być zdrowy, bez żadnych objawów choroby zakaźnej. W okresie ostatnich 14 dni przed rozpoczęciem młodzi #naWypasie nie powinien zamieszkiwać z osobą przebywającą na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych. 
 4. Jeżeli dziecko choruje na chorobę przewlekłą, mogącą narazić je na cięższy przebieg zakażenia, rodzic/prawny opiekun, ma obowiązek pisemnie poinformować organizatora o tym fakcie na etapie zgłaszania udziału w zajęciach. 

REGULAMIN UTRZYMANIA HIGIENY I DYSTANSU PRZEZ UCZESTNIKÓW MŁODZI NA #WYPASIE W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM SARS-CoV-2

Podczas przebywania młodzi #naWypasie w Dzięgielowie, ul. Misyjna 8, pomimo zastosowania procedur i środków ochrony, może dojść do zakażenia wirusem SARS-CoV-2 lub innym drobnoustrojem przenoszonym drogą kropelkową. Rodzic dziecka (lub prawny opiekun) rozumie oraz w pełni akceptuje powyższe ryzyko zakażenia.

Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową, w związku z tym podczas zajęć należy bezwzględnie przestrzegać poniższych wytycznych:

 1. Dezynfekcji rąk wszędzie tam, gdzie zostały umieszczone płyny dezynfekujące, w szczególności za każdym razem przed wejściem do pomieszczeń wspólnych.
 2. Częstego i dokładnego mycia rąk z użyciem mydła zgodnie z zamieszczonymi instrukcjami, zwłaszcza przed i po korzystaniu z toalet.
 3. Zachowywania bezpiecznego dystansu 1–1,5 metra od pozostałych uczestników.
 4. Stosowania zasady ochrony podczas kichania i kaszlu – należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce, używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu.
 5. Zgłaszania informacji do wychowawcy/opiekuna o złym samopoczuciu własnym lub innych uczestników młodzi #naWypasie.
 6. Dostosowania się do wszystkich innych wytycznych związanych z zapobieganiem SARS-CoV-2.

Formularz zgłoszeniowy

 


Nasi partnerzy