Niezwykli ludzie z całej Polski plus warsztaty, rozgrywki sportowe, spływ kajakowy, paintball, wspólny śpiew, rozmowy na luźne i poważne tematy. Obóz z Centrum Misji i Ewangelizacji to niezapomniana przygoda – zapytajcie tych, co byli… a poźniej przekonajcie się sami! Zapraszamy do udziału w Fajnych! obozach młodzieżowych CME.

Dodatkowe informacje

Główne zasady

Obóz ma charakter wypoczynkowo-ewangelizacyjny.
Każdy dzień to:
– zajęcia sportowo-warsztatowe,
– gry i zabawy integracyjne,
– tematyczne dyskusje w małych grupach,
– wieczorne spotkania połączone z rozważaniem biblijnym.

Co roku obóz jest zgłaszany do kuratorium.

Kadrę stanowią wykwalifikowani wolontariusze i pracownicy Centrum Misji i Ewangelizacji, a kierownik obozu ma kilkunastoletnie doświadczenie w organizacji tego typu przedsięwzięć.

Wystawiamy faktury.

Niedzica, Pieniny 2016

 Morze, Mazury lub góry. Warsztaty, rozgrywki sportowe, wycieczki, wspólny śpiew, rozmowy na luźne i poważne tematy. I najważniejsze – zwykli niezwykli ludzie – tacy, jak Ty.

Żeby poznać swoje zalety – po to by je rozwijać  i wady – po to by je poprawić – potrzebny jest dobry czas. Wakacyjny obóz nadaje się do tego znakomicie. Nie ma codziennych obowiązków, można skoncentrować się na czymś innym, można odpocząć – i właśnie wtedy przychodzą do głowy najlepsze rozwiązania! Na naszym obozie zapewniamy czas na wyciszenie, modlitwę i czas na hałas – ruch i zabawę. Zapytajcie tych, co już na nim byli… A najlepiej przekonajcie się sami, zapraszamy!

W obozie uczestniczyło 54 nastolatków, w wieku 13–19 lat.

Wszystko zaczęło się od wspólnej podróży z Katowic (przez Jastrzębie-Zdrój, Goleszów, Bielsko-Białą) do Niedzicy. Wspólna podróż to świetny sposób na integrację. Po zakwaterowaniu i kolacji przyszedł czas na podział na grupy. Przez cały obóz funkcjonowaliśmy w czterech grupach. Co robiliśmy na obozie? Oj wiele! Zwiedziliśmy elektrownie wodną, zamek w Niedzicy i w Czorsztynie, kąpaliśmy się w zalewie, graliśmy w laserowy paintball, wytrwali zdobyli Wysoką, odważni przeszli przez park linowy, mieliśmy konkurencje grupowe, grę nocną i ognisko. Graliśmy w piłkę nożną i siatkówkę, malowaliśmy koszulki i paznokcie, robiliśmy ładne rzeczy z filcu, koralików i guzików.

Codziennie razem witaliśmy dzień śpiewem i Słowem, rozmawialiśmy w grupach a wieczorem ks. Łukasz zadawał nam ważne pytania – dzięki nim mogliśmy lepiej poznać samych siebie. „Fajny! obóz młodzieżowy” skończył się i pozostały miłe wspomnienia:

No nie wiem  jak reszta ale ja najbardziej wspominam malowanie się nawzajem,  próby nieoficjalnego chóru i całodniowe granie w siatkówkę. Fajny obóz oczywiście jest fajny, tak fajnej atmosfery, uczestników i kadry nie ma nigdzie indziej.
Viola

Szczególnie podobał mi się wieczór modlitwy, w którym każdy z nas mógł wdać się w cudowną relację z Bogiem Ojcem.
Konrad

Podczas obozu atmosfera była świetna, myślę, że wszyscy wspaniałe się bawili i spędzili naprawdę miło czas. Mieliśmy bardzo zgrana ekipę, z która nadal utrzymujemy kontakt. Najbardziej podobało mi się nasze wspólne śpiewanie, nie tylko podczas prób zespołu czy społeczności, ale także w czasie naszych wieczornych spotkań w pokoju, gdy wszyscy razem nie tylko śpiewaliśmy, ale także spędzaliśmy naprawdę milo czas grając w coś lub robiąc inne ciekawe rzeczy, co pozwoliło nam jeszcze bardziej się poznać. Czasem aż trudno było nas wygonić do swoich pokoi, gdy nadszedł czas ciszy nocnej, przez co też nieraz niektórzy musieli robić „karne krzesełka”. Najlepszy był ostatni wieczór, kiedy to wszyscy się malowaliśmy
i smarowaliśmy nawzajem pastą do zębów, niestety wszystko odbywało się w naszym pokoju, przez co musiałyśmy poświęcić pół nocy na sprzątanie, ale i tak było warto 🙂

A no i na koniec trzeba dodać, że jedzonko było naprawdę bardzo dobre!
Martyna

Jeden z lepszych dni na obozie to ten, w którym zdobyliśmy Wysoką.
Szymon

Bardzo fajne były zajęcia w grupach, gdy wspólnie wykonywaliśmy różne zadania i cały czas się poznawaliśmy. Świetna była też gra terenowa, paintball i końcowa zabawa taneczna!
Justyna

Każdy z nas mógł się zastanowić kim jest na „fajnych! wieczorach”.
Wiola

Mi się podobali ludzie. Fakt, że można byli się dogadać nawet mimo różnicy w wieku i różnorodności językowej (gwary regionalne).
Natalia

Kadrę obozu stanowili: Katarzyna Kukucz, Barbara Posłuszna, Justyna Danel, Łukasz Pojda, Daniel Matuszczyk. Duszpasterzem był ks. Łukasz Stachelek, a kierownikiem – Katarzyna Wesner-Macura.

Nasi partnerzy