1.5

Obóz z Przyjacielem | Bohaterowie Ojca | 14-22 sierpnia 2021 

| Przyjmowanie zgłoszeń do 28 maja 2021 |

 

W tym roku chcemy skupić się na cechach charakteru, które powinny posiadać Boże dzieci. Zajęciom dla dziewczynek będzie towarzyszyć hasło Ty też możesz zostać królewną Pana Boga, chłopcom – Ty też możesz zostać Bożym bohaterem. Dzieci poznają te same cechy, ale obrazowane innymi historiami biblijnymi. W ostatnią sobotę obozu dzieci spotkają się na wspólnym temacie, a potem na Balu Bożych Bohaterów, na który przyjdą w strojach postaci dla nich najważniejszych z całego tygodnia zajęć.
Nie będzie czasu na nudę! Zapewniamy dużo atrakcji. Aktywnie i ciekawie spędzimy każdą chwilę. Będą wspólne gry, zabawy, konkursy, zawody. Będzie też ognisko, wyjście nad pobliską rzekę oraz inne fajne wędrówki i wycieczki.
Zapraszamy wszystkich, którzy lubią przygody oraz dobrą zabawę!

 

Miejsce |Ośrodek kolonijno-wypoczynkowy Hucuł
Jatny 120, 43-438 Brenna
Roczniki |Dzieci urodzone 2010 -2014
Koszt |1100 zł
Przedpłata |200 zł na nr konta 81 1050 1083 1000 0022 8838 0138
tytuł: Obóz z Przyjacielem + imię i nazwisko uczestnika
(W razie rezygnacji przedpłata nie podlega zwrotowi)
Dojazd |we własnym zakresie
Kontakt | dk. Katarzyna Kowalska – kierownik obozu
katarzyna.kowalska@cme.org.pl
+48 665 865 353

 

Brak wolnych miejsc!

Zdjęcia z 2018 roku

chevron-right chevron-left

Zdjęcia: archiwum CME, lato 2017

chevron-right chevron-left

 

 

Dodatkowe informacje

W 2017 roku obóz dla dzieci ze szkół podstawowych, który CME organizuje pod hasłem „Z Przyjacielem”, już po raz trzeci odbył się na Zaolziu w Piosku, koło Jabłonkowa.

Głównym tematem były rzeki. Podczas całego cyklu zajęć, dzieci mogły poznać sześć biblijnych rzek, nad brzegami których wydarzyły się ważne historie biblijne. Uczą one jakie następstwa niesie nieposłuszeństwo, w jaki sposób Pan Bóg wykorzystuje trudne sytuacje dla naszego dobra, że warto ufać Bogu. Nierzadko na przebieg tych wydarzeń miały wpływ zjawiska klimatyczne, takie jak powódź czy susza. Dodatkowo dzieci mogły zobaczyć jak te rzeki wyglądały kiedyś, a jak ich brzegi wyglądają dzisiaj, gdzie są ich źródła i ujścia, czy wszystkie można znaleźć w atlasie geograficznym. Jednocześnie mieliśmy okazję obserwować ważną dla regionu Śląska rzekę Olzę i jej znaczenie geograficzne. Obozowicze doświadczyli na własnej skórze jakie szkody może wyrządzić jedna potężna burza i wezbrane wody Olzy.

Ważnym miejscem w programie była wspólna modlitwa i śpiew. Część dzieci miała okazję tworzyć układ taneczny do piosenki „Gdzie obecny jest Twój Duch, tam jest wolność”.

Nie zabrakło wakacyjnych atrakcji, basenowych szaleństw, górskich wycieczek, wyprawy pociągiem, zabaw, ognisk, rozgrywek sportowych.

Odwiedziliśmy jedyne na świecie Muzeum Biblii w Jabłonkowie, osadę archeologiczną w Kocobędzu koło Czeskiego Cieszyna, Rybi Dom –restaurację z gigantycznymi akwariami i setkami gatunków ryb.

Do domu wróciliśmy w świetnej kondycji fizycznej, którą zawdzięczamy godzinom skakania i szaleństw na zamku dmuchanym.

Tegoroczną kadrę wychowawców tworzyli: Danuta Ostruszka i Jolanta Janik teolożki, animatorki pracy wśród dzieci w Centrum Misji i Ewangelizacji, Andrzej Kloske teolog, pedagog w gimnazjum, Aneta Tyrna psycholog, Anna Minkus studentka i wolontariuszka CME.

Danuta Ostruszka, animatorka CME


Nasi partnerzy