Obóz „Z Przyjacielem” w 2018 roku organizujemy w Pieckach na Mazurach od 23 lipca do 3 sierpnia.

LISTA  UCZESTNIKÓW OBOZU ZOSTAŁA ZAMKNIĘTA. KOLEJNI CHĘTNI ZAPISYWANI SĄ NA LISTĘ REZERWOWĄ.

Hasło obozu to „Niezwykła wędrówka”, która wypełniona będzie samymi niezwykłościami. Dzieci dowiedzą się, m.in. jak szarańcza mogła pokonać olbrzymów, o niezwykle długim dniu, gdy zatrzymało się słonce; o niezwykłym działaniu soli, o niezwykłych ubraniach i o sześciu niezwykłych miastach.  Na pewno nie zabraknie niezwykłych atrakcji, rejsu statkiem, spływu kajakowego rzeką Krutynią, wizyty w Parku Dzikich Zwierząt i wielu niezwykłych szaleństw nad jeziorem Wągiel. Będzie to niezwykła przygoda i niezwykła wędrówka! A wszystko pod opieką wykwalifikowanej kadry.

Zdjęcia: archiwum CME, lato 2017.

chevron-right chevron-left

Promuj obóz „Z Przyjacielem 2018” razem z nami:
plakat (pdf) / (jpg) 

Wiele dzieci może skorzystać z tego wypoczynku tylko dzięki darczyńcom funduszu „Daj dzieciom nadzieję”. Akcja zbierania środków na ten cel trwa cały rok – pomóż nam zrealizować ich marzenia! Chcemy dać dzieciom nadzieję – na wartościowy wypoczynek, interesujące zajęcia i dobre wspomnienia.

Dodatkowe informacje

Obóz 2018 - informacje

23 lipca – 3 sierpnia 2018 roku

Miejsce
Piecki, Mazury

Wiek uczestników
Roczniki 2009–2004

Miejsce zakwaterowania
Ośrodek Wczasowy Piecki na Mazurach

Dojazd
Wynajętym autokarem z południa Polski. Istnieje możliwość dojazdu we własnym zakresie.

Opłata
1300 zł z dojazdem, 1100 zł bez dojazdu – należy wpłacić do 22 czerwca 2018 r.
Uwaga! Osoby, które chcą otrzymać fakturę za pobyt dziecka na obozie, proszone są o kontakt z księgowością CME od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00: tel. 693 946 363; ksiegowosc@cme.org.pl) przed dokonaniem przedpłaty.

Przedpłata 400 zł
Przy zgłoszeniu należy wpłacić przedpłatę w wysokości 400 zł na konto:
ING Bank Śląski SA o. Cieszyn 81 1050 1083 1000 0022 8838 0138.
W razie rezygnacji przedpłata nie podlega zwrotowi.

Termin zgłoszeń
31 maja 2018. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Za datę rezerwacji przyjmuje się datę wpłynięcia zaliczki na konto organizatora.

Kontakt
Danuta Ostruszka, kierownik obozu
e-mail: danuta.ostruszka@cme.org.pl
tel. 33 857 79 63

 

Obóz 2018 - zgłoszenie oraz karta kwalifikacyjna

W 2017 roku obóz dla dzieci ze szkół podstawowych, który CME organizuje pod hasłem „Z Przyjacielem”, już po raz trzeci odbył się na Zaolziu w Piosku, koło Jabłonkowa.

Głównym tematem były rzeki. Podczas całego cyklu zajęć, dzieci mogły poznać sześć biblijnych rzek, nad brzegami których wydarzyły się ważne historie biblijne. Uczą one jakie następstwa niesie nieposłuszeństwo, w jaki sposób Pan Bóg wykorzystuje trudne sytuacje dla naszego dobra, że warto ufać Bogu. Nierzadko na przebieg tych wydarzeń miały wpływ zjawiska klimatyczne, takie jak powódź czy susza. Dodatkowo dzieci mogły zobaczyć jak te rzeki wyglądały kiedyś, a jak ich brzegi wyglądają dzisiaj, gdzie są ich źródła i ujścia, czy wszystkie można znaleźć w atlasie geograficznym. Jednocześnie mieliśmy okazję obserwować ważną dla regionu Śląska rzekę Olzę i jej znaczenie geograficzne. Obozowicze doświadczyli na własnej skórze jakie szkody może wyrządzić jedna potężna burza i wezbrane wody Olzy.

Ważnym miejscem w programie była wspólna modlitwa i śpiew. Część dzieci miała okazję tworzyć układ taneczny do piosenki „Gdzie obecny jest Twój Duch, tam jest wolność”.

Nie zabrakło wakacyjnych atrakcji, basenowych szaleństw, górskich wycieczek, wyprawy pociągiem, zabaw, ognisk, rozgrywek sportowych.

Odwiedziliśmy jedyne na świecie Muzeum Biblii w Jabłonkowie, osadę archeologiczną w Kocobędzu koło Czeskiego Cieszyna, Rybi Dom –restaurację z gigantycznymi akwariami i setkami gatunków ryb.

Do domu wróciliśmy w świetnej kondycji fizycznej, którą zawdzięczamy godzinom skakania i szaleństw na zamku dmuchanym.

Tegoroczną kadrę wychowawców tworzyli: Danuta Ostruszka i Jolanta Janik teolożki, animatorki pracy wśród dzieci w Centrum Misji i Ewangelizacji, Andrzej Kloske teolog, pedagog w gimnazjum, Aneta Tyrna psycholog, Anna Minkus studentka i wolontariuszka CME.

Danuta Ostruszka, animatorka CME

Nasi partnerzy