Kochane Dzieci i Rodzice!
W 2019 roku zdobywać będziemy Bieszczady!

Główne hasło obozu to „Na drodze do Nieba”. Będziemy poznawać znaki drogowe, które stoją także przy drodze prowadzącej do nieba i pomagają w pokonywaniu jej. Będzie śpiew, zabawa, konkursy, gry. Na pewno nie zbraknie niezwykłych letnich atrakcji: wycieczki rowerową drezyną, przejazdem Bieszczadzką Kolejką Leśną, odwiedzimy też Chatkę Puchatka, czy udamy się na wycieczki „Śladami bobrów” oraz „Tropami rysia”. Będzie to na pewno wspaniała wędrówka.

UWAGA|
Wszystkie miejsca są już zajęte. Można zapisać się na listę rezerwową.

Kierownik obozu
Danuta Ostruszka
telefon: 665 865 353; e-mail: danuta.ostruszka@cme.org.pl

Miejsce
Ośrodek w Zwierzyniu (Bieszczady)

Termin
4–13 sierpień 2019 r.

Koszt
1300 zł z przejazdem
Przedpłata w dniu zgłoszenia
200 zł
Wpłaty należy dokonywać na konto:
ING Bank Śląski oddział Cieszyn 81 1050 1083 1000 0022 8838 0138  z dopiskiem Z Przyjacielem + imię i nazwisko uczestnika
Pozostałą kwotę należy wpłacić do 7.07.2019.

 

POMÓŻ NAM PROMOWAĆ OBÓZ I WYKORZYSTAJ PLAKAT
z_przyj_bieszcz_2019_jpg
z_przyj_bieszcz_2019_pdf

UWAGA!

Wiele dzieci może skorzystać z tego wypoczynku tylko dzięki darczyńcom funduszu „Daj dzieciom nadzieję”. Akcja zbierania środków na ten cel trwa cały rok – pomóż nam zrealizować ich marzenia! Chcemy dać dzieciom nadzieję – na wartościowy wypoczynek, interesujące zajęcia i dobre wspomnienia.

Zdjęcia z 2018 roku

chevron-right chevron-left

Zdjęcia: archiwum CME, lato 2017.

chevron-right chevron-left

 

 

Dodatkowe informacje

Obóz 2019 - zgłoszenie oraz karta kwalifikacyjna

W 2017 roku obóz dla dzieci ze szkół podstawowych, który CME organizuje pod hasłem „Z Przyjacielem”, już po raz trzeci odbył się na Zaolziu w Piosku, koło Jabłonkowa.

Głównym tematem były rzeki. Podczas całego cyklu zajęć, dzieci mogły poznać sześć biblijnych rzek, nad brzegami których wydarzyły się ważne historie biblijne. Uczą one jakie następstwa niesie nieposłuszeństwo, w jaki sposób Pan Bóg wykorzystuje trudne sytuacje dla naszego dobra, że warto ufać Bogu. Nierzadko na przebieg tych wydarzeń miały wpływ zjawiska klimatyczne, takie jak powódź czy susza. Dodatkowo dzieci mogły zobaczyć jak te rzeki wyglądały kiedyś, a jak ich brzegi wyglądają dzisiaj, gdzie są ich źródła i ujścia, czy wszystkie można znaleźć w atlasie geograficznym. Jednocześnie mieliśmy okazję obserwować ważną dla regionu Śląska rzekę Olzę i jej znaczenie geograficzne. Obozowicze doświadczyli na własnej skórze jakie szkody może wyrządzić jedna potężna burza i wezbrane wody Olzy.

Ważnym miejscem w programie była wspólna modlitwa i śpiew. Część dzieci miała okazję tworzyć układ taneczny do piosenki „Gdzie obecny jest Twój Duch, tam jest wolność”.

Nie zabrakło wakacyjnych atrakcji, basenowych szaleństw, górskich wycieczek, wyprawy pociągiem, zabaw, ognisk, rozgrywek sportowych.

Odwiedziliśmy jedyne na świecie Muzeum Biblii w Jabłonkowie, osadę archeologiczną w Kocobędzu koło Czeskiego Cieszyna, Rybi Dom –restaurację z gigantycznymi akwariami i setkami gatunków ryb.

Do domu wróciliśmy w świetnej kondycji fizycznej, którą zawdzięczamy godzinom skakania i szaleństw na zamku dmuchanym.

Tegoroczną kadrę wychowawców tworzyli: Danuta Ostruszka i Jolanta Janik teolożki, animatorki pracy wśród dzieci w Centrum Misji i Ewangelizacji, Andrzej Kloske teolog, pedagog w gimnazjum, Aneta Tyrna psycholog, Anna Minkus studentka i wolontariuszka CME.

Danuta Ostruszka, animatorka CME


Nasi partnerzy