1.5

ProChrist to wspólne głoszenie ewangelii przez Kościoły i zbory chrześcijańskie wywodzące się z różnych tradycji. To wspólne przedsięwzięcie ekumeniczne i międzynarodowe.

Wieczory ProChrist 2019 pod hasłem „Niewiarygodne?”odbędą się 28–30 marca 2019 roku. Głównym miejscem spotkań będzie Bielskie Centrum Kultury (BCK), skąd prowadzona będzie transmisja internetowa on line do różnych miejsc w całej Polsce.

W programie:

  • zwiastowanie Słowa Bożego
  • koncerty
  • świadectwa wiary
  • krótkie formy teatralne

 

ProChrist to dobra okazja do zastanowienia się nad wiarą w Boga i stawiania pytań o życie i jego sens, a także przestrzeń odkrywania tego, co niewiarygodne! To także szansa, żeby zaprosić do relacji z Jezusem Chrystusem, Słowem Bożym i z wierzącymi.

W Polsce stało się znane przez kampanię ewangelizacyjną organizowaną w Niemczech, która od 1993 roku była transmitowana drogą satelitarną do ponad tysiąca miejscowości w 14 krajach Europy w tłumaczeniu na 16 języków, w tym także do naszego kraju. W roku 2008 po raz pierwszy ProChrist transmitowane była bezpośrednio z Polski z katowickiego Spodka.

Jako Centrum Misji i Ewangelizacji jesteśmy oficjalnym przedstawicielem ProChrist w Polsce. Zapraszamy do współpracy.

Dodatkowe informacje

Mówcy

Mówcami w czasie wieczorów będą:

Leszek Czyż (Kościół Ewangelicko-Augsburski)
Duchowny luterański, proboszcz parafii w Wiśle-Malince. Za swoje główne powołanie, oprócz prowadzenia parafii, uważa ewangelizowanie. Od ponad 30 lat zaangażowany w organizację Tygodni Ewangelizacyjnych w Dzięgielowie k/Cieszyna. Autor trzech książek: „Powrót do domu Ojca”, „Pozwól nam wołać Panie” i „Bohaterowie wiary”.
Piotr Gąsiorowski (Ewangeliczny Kościół Metodystyczny)
Doktor teologii systematycznej, przewodniczący Zarządu Instytutu Przywództwa w Krakowie oraz koordynator krajowy EQUIP by John C. Maxwell. Jest członkiem Arrow Leadership Program, Rady Doradców EWST we Wrocławiu, International Board of The Wesleyan Church oraz World Methodist Council. Autor kilku programów szkoleniowych z zakresu rozwoju przywództwa oraz książki „Wybaczyć Bogu”, przetłumaczonej na język angielski i duński. Pastor Ewangelicznego Kościoła Metodystycznego w Krakowie. Po ponad 30 latach służby i nauczania każdorazowe wystąpienie traktuje jako niewiarygodny cud, co pomaga mu pamiętać, że wszystko co potrafi i co może robić zawdzięcza Bogu.
Piotr Lorek (Kościół Ewangelicko-Augsburski)
Biblista i teolog ewangelicki, coach, dziekan i profesor Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu, członek Synodu Diecezjalnego Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Czerpie radość ze spełnionych życiowo ludzi, którzy rozwijają swój osobisty, rodzinny, społeczny, zawodowy i duchowy potencjał. Ceni każdy wysiłek pokonywania zła i niesprawiedliwości w świecie. Uznaje, że niesamowite jest to, w jaki sposób człowiek jako Boży obraz poszukuje tego co sensowne i nieprzemijalne.
Leszek Mocha (Kościół Zielonoświątkowy)
Od 1987 roku pastor Kościoła Zielonoświątkowego „Oaza” w Jastrzębiu Zdroju, wieloletni dyrektor Misji Krajowej, a także członek Naczelnej Rady Kościoła. Absolwent The International Biblie Training Institute w Burgess Hill w Anglii. Często usługuje na ewangelizacjach na wielu kontynentach. Wykładowca Krakowskiego Seminarium Biblijnego oraz Seminarium Teologicznego w Ustroniu. Od siedmiu lat zaangażowany misyjnie w Indiach. W wolnych chwilach słucha muzyki, czyta, pasjonuje się sportem, lubi dobry film. Mottem jego życia jest wiersz z Listu do Efezjan 3,20: „On swą potężną, działającą w nas mocą, jest w stanie uczynić o wiele więcej niż to, co Go prosimy lub co jesteśmy w stanie sobie wyobrazić”.
Ryszard Nowak (Kościół Rzymskokatolicki)
Ksiądz rzymskokatolicki, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Rudzie Śląskiej Orzegowie. Od blisko 40 lat zaangażowany w dzieło ewangelizacji i odnowy Kościoła. Środowiskiem, które zrodziło go do świadomego wyboru Jezusa jako osobistego Pana i Zbawiciela i do aktywnego zaangażowania się w służbę Panu Bogu i ludziom jest Ruch Światło-Życie. Aktualnie jest odpowiedzialny za Diakonię Modlitwy w tym Ruchu oraz za współpracę w międzywyznaniowym dziele ewangelizacyjnym SzukajacBoga.pl i związaną z nim platformą ewangelizacyjną Jesus.net. Jest przekonany, że Pan Jezus chce czynić rzeczy niesamowite i niezaprzeczalnie bardzo dobre w życiu innych ludzi, podobnie jak to się stało w jego własnym  i trwa do dzisiaj.
Tomasz Pieczko (Kościół Ewangelicko-Reformowany)
Od 5 lat ksiądz Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP. Wcześniej duchowny Reformowanego Kościoła Francji i Zjednoczonego Kościoła Belgii w zborach języka francuskiego. Od kilkunastu lat jest koautorem i współwydawcą pisma „Augustinus”, które proponuje biblijne nauczanie dotyczące chrześcijańskiej doktryny wiary oraz porusza kwestie natury etycznej i społecznej. Proboszcz parafii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Zelowie. Z radością pracuje z dziećmi, ceni bardzo metody wychowawcze proponowane przez skauting chrześcijański. Czuje się niezmiennie zafascynowany miłością Bożą, którą dostrzega zarówno wokół siebie, jak i we własnym życiu.

Materiały reklamowe

Koncerty

JOANNA SMAJDOR & ORKIESTRA KAMERALNA SILESIAN ART COLLECTIVE
Joanna Smajdor – wokalistka, pianistka, absolwentka wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej na AM w Katowicach. Laureatka wielu prestiżowych konkursów wokalnych m.in. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, Festiwalu Ballady i Piosenki Filmowej. Od kilku lat aktywnie koncertuje współpracując z topowymi artystami polskiej sceny muzycznej.

https://www.facebook.com/smajdor.joanna/

Orkiestra to energetyczny zespół, który tworzą młodzi muzycy regionu śląskiego. Od 2010 roku zachwyca publiczność swoim entuzjazmem i profesjonalizmem, odnajdując się zarówno w repertuarze muzyki klasycznej, jak i w brzmieniach rozrywkowych. O jego wszechstronności świadczy szeroki przekrój artystów, z którymi dzielił scenę, byli to m.in.: Marcin Wyrostek, Andrzej Piaseczny, Łukasz Zagrobelny, Natalia Niemen, Ewa Uryga, Grażyna Brodzińska, zespół Universe, Kasia Wilk, Beata Bednarz, Igor Herbut, Stanisław Soyka, Robert Janowski i inni. Orkiestra angażuje się także w projekty studyjne bierze udział w festiwalach, projektach edukacyjnych, wszelkiego rodzaju galach i wydarzeniach kulturalnych, zapewnia oprawę muzyczną jubileuszy i eventów dużych instytucji jak i firm. W ostatnim czasie zrealizowała dwie wielkie trasy ogólnopolskie: Kalejdoskop z Andrzejem Piasecznym (2015/2016) oraz trasę Orkiestra Złotych Przebojów (2017) z Nataszą Urbańską, Małgorzatą Ostrowską, Felicjanem Andrzejczakiem i Mateuszem Ziółko. W 2019 roku orkiestra jest w trasie koncertowej Maria Magdalena All is one tour Justyny Steczkowskiej w 20 największych miastach Polski.

https://www.facebook.com/OKSAC/

Orkiestrę poprowadzi MATEUSZ WALACH – młody aranżer i kompozytor oraz jej założyciel. To będzie prawdziwa zmiksowana uczta muzyczna dla niejednego wrażliwego ucha i serca.

http://mateuszwalach.com/

GABI & HOLY NOIZ
Nowoczesna muzyka Gospel. Wykonujący ją artyści, sięgając bardzo szeroko po zdobycze muzyki soul, funky, jazz, rock, r’n’b, reggae, muzyki latyno-amerykańskiej, a także etnicznej, prezentują swój własny styl oraz spójne brzmienie zespołu. Autorskie kompozycje liderki, Gabi Gąsior, nawiązują do treści biblijnych. To muzyka, która inspiruje do przeżyć duchowych, a zarazem poprzez swoją różnorodność zaciekawia i porusza.

http://gabigasior.pl/

ZESPÓŁ CME
To grupa dla której muzyka jest pasją i radością. Każdy ich koncert nacechowany jest dużą dynamiką i różnorodnością stylów, inspiracje muzyczne czerpią z takich gatunków muzycznych jak: pop, rock i jazz. W swoim przekazie przede wszystkim chcą dawać odbiorcy możliwość nawiązywania i pogłębienia osobistej relacji z Bogiem.

http://zespol.cme.org.pl/

Zgłoszenie

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań związanych z tym wydarzeniem – prosimy o kontakt z naszym biurem, jesteśmy do dyspozycji pod mailem: cme@cme.org.pl i telefonem: 693 419 494.

Nasi partnerzy