Jeśli chcesz nabrać ochoty do życia, energii i poznać fajnych rówieśników, a lubisz śpiewać – weź udział w Warsztatach muzycznych.

Trzy dni intensywnej pracy (weekend) i gwarantowana satysfakcja, którą daje wspólny śpiew i… głęboki sens treści utworów chrześcijańskich.

Dodatkowe informacje

2017

22-24 września, Wisła
Warsztaty muzyczne 500+
Zaśpiewasz z nami? Stwórzmy 500-osobowy chór na 500 lat Reformacji! Dołącz do nas! Bądź na bieżąco poprzez www.muzyczne.cme.org.pl
Przez 3 dni: wspólny śpiew, nowe utwory, współczesne aranżacje, młodzi instruktorzy.
Na zawsze: przesłanie miłości!

Warsztaty odbędą się w gimnazjum i Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle.

Plan zajęć może ulec zmianie:
piątek, 22 września,  w godz. 18.00–21.00
sobota, 23 września, w godz. 8.30–19.00
niedziela, 24 września w godz. 10.00–17.00

Koncert finałowy
24 września, niedziela, godz. 18.00, amfiteatr w Wiśle

Zapisy

Opłaty rejestracyjna
35 zł

Plany
Dodatkowo na miejscu będzie można zakupić i zjeść obiad oraz skorzystać z noclegu ze śniadaniem i kolacją.

Zabierz przyjaciół, znajomych, rodzinę – udostępniaj, drukuj materiały promocyjne!
plakat JPG_plakat_WM_2017
plakat PDF_plakat_WM_2017
ulotka PDF_ulotka_WM_2017

2016

Stu pięćdziesięciu wokalistów i muzyków stworzyło koncert finałowy 5. Warsztatów muzycznych w Cieszynie. Po 16 godzinach prób (15–17 kwietnia) z 10 dyrygentami, na zakończenie tego niezwykłego spotkania, utalentowani muzycznie młodzi ludzie wykonali 14 utworów dla ponad 400 osób zgromadzonych 17 kwietnia w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

Chór oraz zespół muzyczny pod kierownictwem Mateusza Walacha wykonał polskie utwory chrześcijańskie w czterogłosie.

– Cieszyńskie warsztaty muzyczne to impreza, która kosztuje mnie najwięcej sił, ale jednocześnie daje chyba najwięcej satysfakcji. Uczestnicy dopytują, kiedy kolejne warsztaty, zgłaszają się tłumnie i entuzjastycznie podchodzą do całego projektu. Dają z siebie dużo, ale robią to z uśmiechem na ustach – podsumowuje ks. Marcin Podżorski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

W czasach, gdy coraz trudniej działać razem, a każdy chce realizować indywidualne pomysły, warsztaty muzyczne co roku przyciągają młodych ludzi i wpisują się już w tradycję muzyczną miasta. Uczestnicy podkreślają, że w czasie prób panuje bardzo miła przyjacielska atmosfera i że wspaniale śpiewa się publiczności, dla której koncert jest nie tylko muzycznym, ale również duchowym przeżyciem.

– W 2010 roku wiele osób zastanawiało się, czy to w ogóle możliwe: opracować kilkanaście piosenek w 3 dni. Nie zapomnę momentu, gdy udało się złożyć pierwszą piosenkę – zapewne nie tylko mnie przeszedł dreszczyk podekscytowania. I tak po 5. już edycji czekam na następną – 500-lecie Reformacji. Może zbierze się 500 chórzystów? To by było coś! – mówi Justyna Szalbot, która bierze udział w warsztatach od początku.

Warsztaty muzyczne w Cieszynie zorganizowało Centrum Misji i Ewangelizacji z Dzięgielowa wraz z diecezjalnym duszpasterzem młodzieży diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Projekt współfinansowany był ze środków Powiatu Cieszyńskiego.

Joanna Rączkowiak
Zdjęcia: Natalia Iskrzycka, wolontariuszka CME

2015

2013


Dyrygenci
Paweł Branc, Jakub Gazda, Justyna Gazda, Ewa Kurczyk, ks. Marek Michalik, Lidia Niemczyk, Dorota Podżorska, Tadeusz Polok, Gosia Rymorz, Janek Stebel

Zespół muzyczny pod kierownictwem Mateusza Walacha.

Bilety w cenie 12 zł i 10 zł do nabycia w księgarni WARTO w Cieszynie i na godzinę przed koncertem w teatrze.

Projekt dofinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w Skoczowie w ramach Otwartego Konkursu Ofert 2013 oraz ze środków Powiatu Cieszyńskiego.

Nasi partnerzy