1.5

Z przykrością zawiadamiamy, że w roku 2020 Rodzinne Spotkanie Świąteczne zostało odwołane.

* * *

Jak przenieść to, co najcenniejsze przy wigilijnym stole – klimat rodzinnego spotkania – tam, gdzie może się spotkać o wiele więcej osób? Od lat to się udaje na Rodzinnym Spotkaniu Świątecznym organizowanym przez Centrum Misji i Ewangelizacji w przepięknym, secesyjnym Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

Kilkaset osób, wspólnie śpiewane kolędy, refleksja nad Słowem  Bożym, a do tego program artystyczny, a potem kawa, herbata, rozmowy. Przychodzą całe rodziny, znajomi, osoby samotne, dzieci, młodzi, ludzie dojrzali i seniorzy. Miejsca wystarczy dla każdego. Miłej i ciepłej atmosfery także. Dlatego zapraszamy też CIEBIE. Nie wahaj się!


 

Dodatkowe informacje

Zasady programowe

Program przygotowywany jest zawsze z myślą o dzieciach, młodzieży, osobach dorosłych i seniorach. Wystawiany jest spektakl teatralny dla dzieci. Do tej pory gościliśmy aktorów: polskiej sceny Bajka Teatru Cieszyńskiego z Czeskiego Cieszyna, Teatru Dobrego Serca z Warszawy, Teatru Dar z Bydgoszczy i Duet SU.

Przedstawienia są pełne emocji, humoru, z prostymi opracowaniami znanych motywów biblijnych, dalekie od moralizatorstwa. W programie nie brakuje także wspólnego kolędowania z towarzyszeniem zespołów m.in. Zespołu CME, przesłania na podstawie Słowa Bożego oraz otwartych i inspirujących spotkań z specjalnymi gośćmi – artystami, wokalistami, osobami wykonującymi ciekawą pracę, wolontariuszami i in.

Spotkania mają charakter otwarty i ekumeniczny. W czasie programu zaplanowana jest także przerwa na wspólną kawę i rozmowy, którym towarzyszą okazjonalne wystawy i prezentacje tematyczne.


Nasi partnerzy