Jak przenieść to, co najcenniejsze przy wigilijnym stole – klimat rodzinnego spotkania – tam, gdzie może się spotkać o wiele więcej osób? Od lat to się udaje na Rodzinnym Spotkaniu Świątecznym organizowanym przez Centrum Misji i Ewangelizacji w przepięknym, secesyjnym Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

Kilkaset osób, wspólnie śpiewane kolędy, refleksja nad Słowem  Bożym, a do tego program artystyczny, a potem kawa, herbata, rozmowy. Przychodzą całe rodziny, znajomi, osoby samotne, dzieci, młodzi, ludzie dojrzali i seniorzy. Miejsca wystarczy dla każdego. Miłej i ciepłej atmosfery także. Dlatego zapraszamy też CIEBIE. Nie wahaj się!


20. Rodzinne Spotkanie Świąteczne!

26 grudnia 2019 r., godz. 16.00
Cieszyn, Teatr im. Adama Mickiewicza

W programie:

– spektakl „Gino i Suzi, czyli kochaj sąsiada swego, jak siebie samego” Trupy Komedianty
– wspólne kolędowanie
– Słowo głoszone przez ks. Tymoteusza Bujoka, zastępcę dyrektora CME ds. ewangelizacji

Bilety – w cenie 20 zł – do kupienia:

  • w internecie na www.kupbilecik.pl
  • w księgarni WARTO w Cieszynie przy ul. Wyższa Brama 29
  • na pół godziny przed Spotkaniem w teatrze


Daj znać innym, wykorzystaj plakat >> plaRSS2019


Gino i Suzi w akcji!

Zapraszamy do teatru familijnego tworzącego przestrzeń międzypokoleniową – wspólnie spędzonego czasu, wspólnego przeżywania oraz wspólnych wspomnień. Tu spektakle tworzone są z myślą o całej rodzinie.

Gino i Suzi to opowieść o sąsiedzkim życiu, które, jak wie prawie każdy, może być bardzo skomplikowane i pełne nieporozumień. I choć bohaterami jest dwójka klaunów, to jednak bliżej tym postaciom do komedii burleskowej czy niemego kina, niż do cyrku. Czerwone nosy podkreślają tylko ich groteskowość. A ponieważ przedstawienie to jest bez słów, otwiera przed widzem wachlarz gagów i komizmu sytuacyjnego.
Opowiadana działaniem i akcją, toczy się przed publicznością historia burzliwej sąsiedzkiej relacji aż do …

O tym, co nastąpi na końcu, musicie przekonać się sami.

Występują: Agnieszka Cianciara – Fröhlich, Jonathan Fröhlich

Spektakl trwa 55 minut.

Dodatkowe informacje

Zasady programowe

Program przygotowywany jest zawsze z myślą o dzieciach, młodzieży, osobach dorosłych i seniorach. Wystawiany jest spektakl teatralny dla dzieci. Do tej pory gościliśmy aktorów: polskiej sceny Bajka Teatru Cieszyńskiego z Czeskiego Cieszyna, Teatru Dobrego Serca z Warszawy, Teatru Dar z Bydgoszczy i Duet SU.

Przedstawienia są pełne emocji, humoru, z prostymi opracowaniami znanych motywów biblijnych, dalekie od moralizatorstwa. W programie nie brakuje także wspólnego kolędowania z towarzyszeniem zespołów m.in. Zespołu CME, przesłania na podstawie Słowa Bożego oraz otwartych i inspirujących spotkań z specjalnymi gośćmi – artystami, wokalistami, osobami wykonującymi ciekawą pracę, wolontariuszami i in.

Spotkania mają charakter otwarty i ekumeniczny. W czasie programu zaplanowana jest także przerwa na wspólną kawę i rozmowy, którym towarzyszą okazjonalne wystawy i prezentacje tematyczne.


Nasi partnerzy