Wyobraź sobie, że dostajesz list od nieznanego dziecka. Wiesz jednak, że opiekują się nim nasi streetworkerzy czyli pedagodzy, zajmujący się dziećmi, dla których ulica, podwórko są niestety stałym miejscem spędzania czasu. A jednak właśnie list, który otrzymujesz od takiego dziecka sprawia, że Ty też możesz coś zmienić w jego życiu! W tych listach Jarek, Mariusz, Kuba, Julka, Marysia, czy Ania piszą o swoich marzeniach… Piszą do „Dzieciątka”, bo tak na Górnym Śląsku nazywa się małego Jezusa, przynoszącego prezenty na Wigilię, ale to Ty możesz spełnić te dziecięce marzenia! Jeśli chcesz, jak Dzieciątko przynosić dary i radość napisz do Grupy Pedagogów Ulicy UNO (mail: uno@cme.org.pl) lub skontaktuj się telefonicznie (tel. 693 92 73 73).


 

Dodatkowe informacje

Żeby Wigilia była z darem

„List do Dzieciątka” ma prostą ideę: pedagodzy proszą dzieci, z którymi pracują na co dzień w bytomskich dzielnicach – Bobrek i Rozbark, aby napisały list do Dzieciątka. Potem listy przekazywane są chętnym osobom i grupom, które przygotują prezenty dla małych autorów listów. Nie chodzi więc o przekazanie pieniędzy, lecz o samodzielne zakupienie, zapakowanie i  przyniesienie prezentu dla konkretnego dziecka.

Tuż przed Wigilią, w przedświąteczne popołudnie, pedagodzy spotkają się z dziećmi przy choince. Ten czas będzie spędzony tak, jak powinien wyglądać w gronie rodzinnym. Dzieci będą jeść wigilijne przysmaki, śpiewać kolędy, rozmawiać o Bożym Narodzeniu. Dostaną także prezenty przygotowane przez uczestników akcji „List do Dzieciątka” – przygotowane przez Ciebie!

Głos pedagoga ulicy

„Mimo, że często pracujemy z dużą grupą dzieci i młodzieży staramy się do każdego podejść indywidualnie ponieważ każde jest dla nas ważne! Czas Świąt Bożego Narodzenia dla mnie jest czasem refleksji, zwolnienia tempa, przemyśleń, czasu spędzonego w gronie rodziny i przyjaciół, w ciepłym domu. Dzieci z bytomskich dzielnic Bobrek i Rozbark są częścią mojego życia, małego świata. To wspaniały moment, aby dać sobie coś więcej niż tylko to, co mamy na co dzień – obecność. Po raz kolejny będzie to spełnienie jakiegoś marzenia. Mojego – aby, nasi podopieczni byli szczęśliwi w Święta Bożego Narodzenia, ich – o drobiazgu, który sobie umyśliły. Cieszę się, że możemy otworzyć się na innych, zaprosić i zaangażować w tę akcję. Włączyć ich – Was – w ten nasz wspólny świat. Jeden list to jeden prezent, jedno dziecko to jedno spełnione marzenie, jeden mały człowiek i jeden dorosły. Wszystko to prowadzi do dwóch uszczęśliwionych ludzi.

Dziękujemy, że z Nami jesteście w ten świąteczny czas!”
Natalia Konior, pedagog ulicy z Bytomia

Twój ruch!

Grupa Pedagogów Ulicy UNO zwraca się do Państwa z ogromną prośbą o dołączenie do akcji. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:
e-mail: uno@cme.org.pl
tel. 693 92 73 73

Koszt prezentu: do 100 zł


Nasi partnerzy