1.5

„Nic do oclenia” to już szósta powieść Lidii Czyż wydana przez Wydawnictwo Warto, którą otwiera myśl nieznanego autora: „Wiara to ptak, która śpiewa najpiękniej wtedy, kiedy panuje ciemna noc”.

Bohaterką książki jest młoda dziewczyna z Teksasu, która dowiaduje się o tym, co dzieje się za żelazną kurtyną. Nie pojmuje, jak to możliwe, że rządy krajów komunistycznych zabraniają swoim obywatelom posiadania Biblii, często nie mają jej nawet duchowni. Choć wie, że to niebezpieczne, postanawia przemycać Biblie z Europy Zachodniej do krajów bloku wschodniego. Kilkakrotnie odwiedza kraje socjalistyczne, w tym Polskę, szmuglując tysiące Biblii ukrytych w tajnych schowkach busa. Przy okazji odnajduje nie tylko swoje powołanie, ale również… wielką miłość.

Historia głównej bohaterki, jak i wszystkie inne wplecione w tę powieść są autentyczne. Zostały spisane m.in. przez pracowników Open Doors, którzy też podsunęli pomysł na tę powieść, pracowników Biblijnego Stowarzyszenia Misyjnego oraz zaczerpnięte z kilku publikacji, a także wielu rozmów przeprowadzonych przez samą autorkę.

Patronat nad wydaniem objęli:
Biblijne Stowarzyszenie Misyjne www
DEOrecordings www
portal Ewangelicy.pl www
warszawskie Forum Kobiet www
Open Doors www
SCH Północ www
Śniadanie dla kobiet www
Wrocławskie Forum Kobiet www

Premiera książki – 30 czerwca w czasie jubileuszowego 70. Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie.
Książka do nabycia w księgarni „Warto” – głównego dystrybutora w Polsce – www.warto.com.pl i w innych księgarniach chrześcijańskich w Polsce.

Zachęcamy do lektury. Warto.


Nasi partnerzy