1.5

Akcja “Prezent pod choinkę 2017” przyniosła wspaniały efekt w postaci 5812 paczek. Dziękujemy wszystkim: darczyńcom, wolontariuszom i koordynatorom lokalnym! Oby paczki były promykiem Bożej miłości dla dzieci i ich rodzin.

Wczoraj wyjechał transport z paczkami dla dzieci w Rumunii (2275 prezentów). Prosimy o modlitwę, by paczki do rumuńskich dzieci – w Brasov i Sibiu – dotarły bezpiecznie oraz by nie było kłopotów w transporcie na Ukrainę (2681 prezentów), który rusza z Dzięgielowa dziś. Na miejscu w przekazywaniu prezentów będą pomagać współpracujące z CME: Eleos Ukraine, Charkowskie Centrum Wolontariuszy; Kharkov City NGO”Soyuz Chernobyl” oraz Centrum Służb Socjalnych dla Rodziny, Dzieci i Młodzieży.

W dzielnicy Rozbark w Bytomiu pokaże się dziś Mikołaj, który będzie rozdawał dzieciom słodycze. Rozbark jest dzielnicą, gdzie pracują nasi streetworkerzy. Mikołaj, wykreowany przez pedagogów ulicy, zajrzy także do Szpitala Górniczego w Bytomiu, aby obdarować słodkościami pacjentów.

W godz. 9.00–14.00 stoisko księgarni “Warto” jest w Katowicach w siedzibie diecezji (ul. Warszawska 18), gdzie odbywa się konferencja księży diecezji katowickiej.

W ślad za Mikołajem? Zachęcamy do refleksji.

Nasi partnerzy